LM: brutalny faul Thomasa Muellera. Niemiec wjechał korkami w głowę rywala

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Thomas Mueller schodzi z boiska po brutalnym faulu
PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Thomas Mueller schodzi z boiska po brutalnym faulu

Thomas Mueller nie dokończył meczu Ajaxu Amsterdam z Bayernem Monachium (3:3). Niemiec brutalnie sfaulował Nicolasa Tagliafico i sędzia pokazał mu bezpośrednią czerwoną kartkę.

W 75. minucie Thomas Mueller wyskoczył w powietrze i starając się przejąć piłkę, brutalnie kopnął w głowę Nicolasa Tagliafico. Niemiec dosłownie wjechał korkami, przy wyprostowanej nodze, w bok głowy Argentyńczyka. Sędzia nie miał wątpliwości i od razu pokazał piłkarzowi Bayernu Monachium czerwoną kartkę. Ten tłumaczył się, że nie widział swojego rywala, ale decyzja była słuszna. Wydaje się, że zgadzali się z nią także szefowie mistrza Niemiec. Uli Hoeness i Karl-Heinz Rummenigge byli wyraźnie poruszeni tym wejściem.

Tagliafico zalał się krwią, ale trener nie zdecydował się na zmianę. Przez kilka minut lekarze zszywali piłkarza poza boiskiem. 26-latek ostatecznie dograł spotkanie do końca i sam w doliczonym czasie gry obejrzał żółtą kartką.

Po brutalnym faulu Muellera siły się wyrównały. Osiem minut wcześniej przedwcześnie do szatni zszedł zawodnik gospodarzy - Maximilian Wober. Austriak wjechał wyprostowaną nogą w kostkę Leona Goretzki i sędzia również ukarał go bezpośrednią czerwoną kartką.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3 i obie ekipy awansowały do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. W losowaniu rozstawiony będzie Bayern, który dzięki remisowi zajął pierwsze miejsce. Muellera i Wobera czeka kara najprawdopodobniej jednego meczu, przez co nie zagrają w pierwszych spotkaniach Ligi Mistrzów po zimowej przerwie.