Ligue 1: Paris Saint-Germain nie zwalnia tempa! Wygrana w hicie z wiceliderem

PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: Neymar (z lewej) i Kylian Mbappe Lottin (z prawej)

Paris Saint-Germain pewnie zmierza w kierunku obrony tytułu mistrza Francji. W hitowym starciu 12. kolejki Ligue 1 paryżanie rozprawili się przed własną publicznością z Lille OSC (2:1), odnosząc dwunaste zwycięstwo w obecnym sezonie.

W piątek PSG chciało przedłużyć swoją zwycięską serię w obecnym sezonie francuskiej ekstraklasy do dwunastu wygranych z rzędu, a zarazem powiększyć swoją przewagę nad wiceliderem do 11 punktów i zrealizowało swój cel.

Od początku spotkanie było toczone w niezłym tempie, a więcej z gry mieli paryżanie, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i częściej gościli w okolicach pola karnego przyjezdnych.

Na skrzydłach aktywni byli Neymar oraz Angel Di Maria, zaś sporo problemów defensywie Lille sprawiał szybki Kylian Mbappe Lottin, którego strzał w 11. minucie minimalnie minął bramkę strzeżoną przez Mike'a Maignana.

Później uderzali jeszcze Neymar, Di Maria oraz Marquinhos, jednakże bezskutecznie i przed przerwą kibice nie zobaczyli goli na Parc des Princes w Paryżu.

Po zmianie stron podopieczni Thomasa Tuchela nadawali ton boiskowym wydarzeniom, grali cierpliwie, a dopięli swego w 70. minucie, kiedy wynik zawodów ładnym uderzeniem z około 20 metrów otworzył Mbappe Lottin. W tej akcji Francuzowi asystował Neymar.

Czternaście minut później mistrz świata odwdzięczył się Brazylijczykowi dobrym podaniem, zaś ten strzałem sprzed pola karnego pokonał Maignana.

Wydawało się, że już do końca nic się nie wydarzy, ale w doliczonym czasie nieodpowiedzialnie we własnej "16" zachował się Thilo Kehrer, który zagrał piłkę ręką i sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Nicolas Pepe i ustalił wynik meczu.