Ligue 1: Olympique Lyon rozprawił się z Amiens SC. Mathieu Debuchy dał wygraną AS Saint-Etienne, gol Prejuce'a Nakoulmy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Dan Istitene / Olympique Lyon
Getty Images / Dan Istitene / Olympique Lyon

Olympique Lyon z dziewiętnastym zwycięstwem w Ligue 1 po pewnej wygranej z Amiens SC (3:0). Mathieu Debuchy zapewnił AS Saint-Etienne triumf z RC Strasbourg Alsace (1:0), zaś bramkę dla FC Nantes w starciu z Dijon FCO (1:1) zdobył Prejuce Nakoulma.

Olympique z piątą wiktorią z rzędu w mistrzostwach Francji. Tym razem zespół z Lyonu nie dał szans ekipie z Amiens, ogrywając ją 3:0. Wynik spotkania w 30. minucie otworzył Mariano Diaz, dla którego był to 18. gol w sezonie. Po jednym trafieniu dołożyli Memphis Depay i Bertrand Traore.

Swoje winy odkupił Debuchy, który przed tygodniem w doliczonym czasie gry posłał piłkę do własnej bramki, a jego Saint-Etienne straciło dwa punkty z Paris Saint-Germain (1:1). Tym razem francuski prawy obrońca dał swojemu zespołowi komplet "oczek" w pojedynku z RC Strasbourg, strzelając gola w 82. minucie konfrontacji.

Zawodnicy z Nantes zremisowali z Dijon 1:1. Trafienie dla gospodarzy zaliczył znany między innymi z gry w Górniku Zabrze i Górniku Łęczna Nakoulma. Natomiast dla gości bramkę zdobył Chang-Hoon Kwon.

Walczące o europejskie puchary OGC Nice podzieliło się punktami z Angers SCO (1:1). Tego potknięcia drużyny z Nicei nie wykorzystali piłkarze Stade Rennais, którzy przegrali z FC Metz 1:2.

Szalony mecz obejrzeli kibice w Lille, gdzie miejscowy klub do 90. minuty prowadził z EA Guingamp 2:0. Jednakże samobójczy gol Juniora Alonso i bramka Jimmy'ego Brianda sprawiły, iż potyczka zakończyła się remisem 2:2.

Ligue 1, 33. kolejka:

Olympique Lyon - Amiens SC 3:0 (1:0) 1:0 - Mariano Diaz 30'  2:0 - Memphis Depay 83' 3:0 - Bertrand Traore 85'

RC Strasbourg Alsace - AS Saint-Etienne 0:1 (0:0) 0:1 - Mathieu Debuchy 82'

FC Nantes - Dijon FCO 1:1 (1:0) 1:0 - Prejuce Nakoulma 33' 1:1 - Chang-Hoon Kwon 61'

Angers SCO - OGC Nice 1:1 (0:0) 0:1 - Alassane Plea 67' 1:1 - Angelo Fulgini 84'

Stade Rennais - FC Metz 1:2 (1:0) 1:0 - Benjamin Bourigeaud 27' 1:1 - Nolan Roux 52' 1:2 - Nolan Roux 57'

Lille OSC - EA Guingamp 2:2 (0:0) 1:0 - Nicolas Pepe 55' 2:0 - Luiz Araujo 57' 2:1 - Junior Alonso 90' (sam.) 2:2 - Jimmy Briand 90+2'

SM Caen - Toulouse FC - mecz przełożony.