Primera Division: Valencia CF nie odpuszcza walki o podium - skromny triumf w Leganes

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu piłkarze Valencia CF
Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu piłkarze Valencia CF

Valencia CF ani myśli odpuszczać walki o podium Primera Division 2017/2018. W 30. kolejce spotkań zespół z Walencji pokonał na wyjeździe CD Leganes 1:0 i w tabeli traci tylko punkt do trzeciego Realu Madryt.

Valencia przystępowała do niedzielnej konfrontacji w roli zdecydowanego faworyta po serii 7 meczów bez porażki (6 zwycięstw, 1 remis) w mistrzostwach Hiszpanii. Ekipa z Walencji nie mogła sobie pozwolić na stratę punktów, jeżeli chciała pozostać w grze o podium rozgrywek i zrealizowała swój cel.

Goście od początku rywalizacji mocno ruszyli do przodu i już w 9. minucie potyczki mogli objąć prowadzenie. Wówczas przyjezdni co prawda trafili do siatki, ale chwilę wcześniej na minimalnym spalonym był Carlos Soler i sędzia tego gola nie uznał.

Z czasem przebudzili się gospodarze, którzy przez pewien okres częściej utrzymywali się przy piłce. W 30. minucie bliski szczęścia był Gabriel Appelt, gdyż piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka bramki strzeżonej przez Jaume'a Domenecha i wyszła w pole. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Po zmianie stron starali się przyspieszyć podopieczni Marcelino Garcii Torala, którzy dopięli swego w 62. minucie batalii. Wtedy to Dani Parejo zagrał futbolówkę do Rodrigo, a ten huknął celnie po ziemi z około 20 metrów.

Od momentu zdobycia bramki zawodnicy Valencii FC starali się szanować piłkę i dzięki temu kontrolować boiskowe wydarzenia. Chociaż gracze Leganes CD do samego końca ambitnie walczyli o doprowadzenie do wyrównania, w końcowym rozrachunku polegli 0:1.

W innym pojedynku trzydziestej serii gier w hiszpańskiej ekstraklasie Espanyol Barcelona podzielił się punktami z Deportivo Alaves (0:0). To zdobyte "oczko" pozwoliło Katalończykom awansować z 14. na 13. pozycję.