Premiership: Chelsea wygrała z Arsenalem!

Chelsea Londyn wygrała z Arsenalem Londyn 2:1 na Stamford Bridge i awansowała na drugą pozycję. Kanonierzy spadli natomiast na trzecie miejsce, a bohaterem spotkania został <B>Didier Drogba</b>, który zdobył obie bramki dla wicemistrzów Anglii.

Pierwsza połowa nie była ciekawa. Brakowało spięć podbramkowych, ale lepsze sytuacje mieli gospodarze. Najlepszą zmarnował Didier Drogba. Napastnik Wybrzeża Kości Słoniowej wyszedł sam na sam z Manuelem Almunią, lecz za daleko wypuścił sobie piłkę i Hiszpan uprzedził Drogbę.

Po zmianie stron oglądaliśmy już zdecydowanie lepsze spotkanie i w 58. minucie Arsenal mógł cieszyć się z bramki. Backary Sagna głową pokonał Carlo Cudiciniego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Cesca Fabregasa. The Blues, którzy przed tym meczem nie przegrali na Stamford Bridge od 77. spotkań ligowych teraz drżeli o wynik, bo nie grali najlepiej. Ostatnim zespołem, który wygrał z Chelsea na jej terenie w Premiership był... Arsenal. Miało to miejsce 4 lata temu.

Od czego jednak The Blues mają Didiera Drogbę. Król strzelców z poprzedniego sezonu w 73. i 81. minucie pokonał Manuela Almunię i zapewnił Chelsea zwycięstwo. The Blues wyprzedzili w ligowej tabeli Arsenal i zajmują drugie miejsce ze stratą pięciu punktów do Manchesteru United.

Chelsea - Arsenal 2:1 (0:0)

0:1 - Sagna 58'

1:1 - Drogba 73'

2:1 - Drogba 81'

Chelsea: Cudicini - Essien, Carvalho, Terry, A.Cole, Ballack (70' Belletti), Makelele (70' Anelka), Lampard, J.Cole (89' Mikel), Drogba, Kalou.

Arsenal: Almunia - Sagna (72' Diaby), Toure, Gallas, Clichy, Eboue, Fabregas, Flamini, Hleb, Adebayor, Van Persie (76' Walcott).

Żółte kartki: J.Cole, Ballack, Drogba (Chelsea) oraz Eboue (Arsenal).

Sędzia: Mark Clattenburg.