Premier League: pewny triumf Tottenhamu w Burnley. Popis Kane'a, Anglik wciąż w grze o tytuł najlepszego strzelca roku

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / MacNicol / Na zdjęciu: Harry Kane
Getty Images / MacNicol / Na zdjęciu: Harry Kane

W meczu 19. kolejki Premier League 2017/2018, Tottenham Hotspur rozprawił się na wyjeździe z Burnley FC (3:0), a swój zespół do tego pewnego zwycięstwa poprowadził Harry Kane, który popisał się hat-trickiem.

Dzięki wygranej Tottenham wyprzedził Burnley (spadło na 7. lokatę), przesuwając się na 5. miejsce w tabeli angielskiej ekstraklasy.

Natomiast Kane za sprawą trzech zdobytych bramek dogonił Roberta Lewandowskiego i Edinsona Cavaniego w klasyfikacji najlepszych strzelców 2017 roku (wszyscy po 53 trafienia) i traci do prowadzącego Lionela Messiego już tylko jednego gola. Anglik rozegra w tym roku jeszcze 1 spotkanie (z Southampton 26 grudnia o godzinie 13:30), podczas gdy jego pozostali rywale nie wyjdą już na boisko.

Sobotni pojedynek w Burnley znakomicie rozpoczął się na przyjezdnych, którzy już w 7. minucie objęli prowadzenie. Wówczas rzut karny podyktowany za faul Kevina Longa na Dele Allim na bramkę zamienił Harry Kane.

Koguty przeważały, jednakże na kolejnego gola musiały poczekać do 69. minuty, kiedy to Kane wykorzystał prostopadłe podanie od Moussy Sissoko i w sytuacji sam na sam pokonał Nicka Pope'a.

Reprezentant Anglii nie zamierzał zwalniać tempa i dziesięć minut później ustalił wynik potyczki na 3:0 dla londyńczyków. Przy tym golu asystował mu Alli.

Premier League, 19. kolejka:

Burnley FC - Tottenham Hotspur 0:3 (0:1) 0:1 - Harry Kane 7' (k.) 0:2 - Harry Kane 69' 0:3 - Harry Kane 79'

Burnley FC: Nick Pope - Phil Bardsley, Kevin Long, Ben Mee, Charlie Taylor - Johann Berg Gudmundsson, Steven Defour, Jack Cork, Scott Arfield (86' Nahki Wells) - Jeff Hendrick (71' Sam Vokes) - Chris Wood (35' Ashley Barnes).

Tottenham Hotspur: Hugo Lloris - Serge Aurier, Davinson Sanchez, Jan Vertonghen, Ben Davies, Moussa Sissoko, Eric Dier (83' Erik Lamela), Christian Eriksen, Dele Alli (87' Fernando Llorente), Son Heung-Min (78' Mousa Dembele), Harry Kane.

Żółte kartki: Steven Defour (Burnley FC) oraz Moussa Sissoko, Dele Alli (Tottenham Hotspur).

Sędzia: Michael Oliver.