Serie A: drużyna Łukasza Skorupskiego bez przełamania

Getty Images / Gabriele Maltinti / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski

Empoli FC zremisowało 1:1 z Pescara Calcio na początek 31. kolejki Serie A. Gospodarze nie wykorzystali atutu własnego stadionu i szybko zdobytego prowadzenia. Łukasz Skorupski zagrał 90 minut.

Pasmo niepowodzeń zespołu Łukasza Skorupskiego trwa już tak długo, że tylko nieudolności niżej notowanych klubów zawdzięcza miejsce ponad strefą spadkową. Przez blisko trzy miesiące Empoli zdobyło punkt. W 31. kolejce podwoiło ten dorobek, ale nie zwyciężyło po raz pierwszy od 22 stycznia.

Pojedynek z outsiderem był dużą szansą na przełamanie, a na dodatek Empoli FC wyszło błyskawicznie na prowadzenie 1:0 dzięki strzałowi Omarq El Kaddouriego.

Po obu stronach boiska mnożyły się błędy obrońców, więc bramkarze musieli być maksymalnie skoncentrowani. Już w 16. minucie Gianluca Caprari był pół metra od wyrównania, gdy strzelił z półdystansu pół metra obok bramki Skorupskiego. Kwadrans później nie pomylił się ani o centymetr, wziął reprezentanta Polski na zamach i strzelił na 1:1 po podaniu Jeana-Christophe'a Bahebecka.

Po przerwie bez precyzji i bez bramek. Skorupski był w największym zagrożeniu w 58. minucie, gdy piłka odbiła się przypadkowo od Manuela Pasquala i szczęśliwie dla Polaka przeturlała obok słupka.

Sytuacja obu drużyn w tabeli nie zmieniła się. Empoli FC jest tuż nad strefą spadkową, natomiast Pescara Calcio na ostatnim miejscu.

Empoli FC - Pescara Calcio 1:1 (1:1)
1:0 - Omar El Kaddouri 9'
1:1 - Gianluca Caprari 31'

Empoli: Łukasz Skorupski - Vincent Laurini, Frederic Veseli, Federico Barba, Manuel Pasqual - Rade Krunić, Marcel Buechel (71' Assane Diousse), Daniele Croce - Omar El Kaddouri - Guido Marilungo (62' Manuel Pucciarelli), Mame Baba Thiam (84' Lewan Mczedlidze).

Pescara: Vincenzo Fiorillo - Francesco Zampano, Hugo Campagnaro, Cesare Bovo, Cristiano Biraghi - Ledian Memushaj, Mamadou Coulibaly (68' Valerio Verre), Sulley Muntari (62' Alessandro Bruno) - Ahmad Benali, Jean-Christophe Bahebeck (37' Gaston Brugman), Gianluca Caprari.

Żółte kartki: Krunić, Buechel (Empoli) oraz Campagnaro, Bovo, Muntari (Pescara).

Sędzia: Paolo Tagliavento.