Serie A: lider Juventus Turyn, lider Higuain, a Allegriemu stuknęła setka

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / EPA/FABIO MURRU
PAP/EPA / EPA/FABIO MURRU

Juventus Turyn wygrał 2:0 na stadionie Cagliari Calcio w 24. kolejce Serie A. Drużyna umocniła się na szczycie tabeli, a prowadzenie w klasyfikacji strzelców objął Gonzalo Higuain.

Juventus Turyn odwiedza stadiony klubów z nizin tabeli Serie A. W poprzednim meczu z FC Crotone potrzebował godziny, żeby sforsować obronę beniaminka. Przed spotkaniem z Cagliari Calcio również nie spodziewał się odważnego futbolu przeciwnika. Gospodarze przez godzinę nie oddali celnego strzału, a Gianluigi Buffon nudził się między słupkami.

Atakował Juventus Turyn. Najważniejszym piłkarzem mistrza Włoch był Gonzalo Higuain. Napastnik otworzył wynik w 37. minucie. Wybiegł sam na sam z Rafaelem po podaniu Claudio Marchisio i nie mógł pozwolić sobie na pomyłkę. Krótko po przerwie Higuain podwyższył prowadzenie na 2:0 po argentyńskiej akcji. Piłkę dostarczył weteranowi młodzian Paulo Dybala.

Higuain został współiderem w klasyfikacji strzelców. Z 18 golami na koncie jest na szczycie rankingu wspólnie z Edinem Dzeko z AS Roma. W pięciu, ostatnich meczach na wyjeździe zdobył siedem goli. Te liczby cieszą trenera Massimiliano Allegriego, który w niedzielę odniósł swoje 100. zwycięstwo w roli trenera Juventusu.

W 72. minucie Cagliari Calcio miało szansę na gola kontaktowego. Gianluigi Buffon zaprezentował jednak paradę po strzale Fabio Pisacane. Jedno trafienie mogło być nagrodą dla gospodarzy za walkę do końca, ale zabrakło im skuteczności. Takiej jak Higuaina.

Deportivo - Barcelona: demolka gospodarzy - zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

90 minut na ławce pokonanego zespołu spędził Bartosz Salamon. Cagliari Calcio kończyło mecz w osłabieniu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Nicolo Barelli.

Cagliari Calcio - Juventus Turyn 0:2 (0:1) 0:1 - Gonzalo Higuain 37' 0:2 - Gonzalo Higuain 47'

Cagliari: Rafael - Fabio Pisacane (82' Simone Padoin), Nicola Murru, Bruno Alves, Marco Capuano - Daniele Dessena (61' Artur Ionita), Mauricio Isla, Nicolo Barella - Marco Sau, Davide Di Gennaro - Marco Borriello (75' Victor Ibarbo).

Juventus: Gianluigi Buffon - Stephan Lichtsteiner, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini (18' Daniele Rugani), Alex Sandro - Sami Khedira, Claudio Marchisio (66' Miralem Pjanić) - Juan Cuadrado, Paulo Dybala (90' Mario Lemina), Mario Mandżukić - Gonzalo Higuaín.

Żółte kartki: Barella, Isla, Di Gennaro (Cagliari) oraz Lichtsteiner, Chiellini, Marchisio, Cuadrado, Mandżukić (Juventus)

Czerwona kartka: Nicolo Barella (Cagliari) /67' - za drugą żółtą/

Sędzia: Gianpaolo Calvarese.