Serie A: Juventus Turyn wygrał. Miażdżąca przewagę potwierdził po godzinie

PAP/EPA / Elisabetta Baracchi

Piłkarze Juventusu Turyn umocnili się na pozycji lidera Serie A. W zaległym meczu 18. kolejki zwyciężyli 2:0 z FC Crotone. Defensywę przeciwnika forsowali przez godzinę.

Stara Dama zagrała poprzedni mecz w niedzielę późnym wieczorem z Interem Mediolan. Od tego czasu Massimiliano Allegri trochę poprzestawiał podopiecznych w jedenastce. Dał szansę Daniemu Alvesowi, Tomasowi Rinconowi, a Marko Pjaca zagrał zamiast Juana Cuadrado, którego bajeczny strzał dał zwycięstwo z Interem. Allegri nie zmienił natomiast ofensywnego trio i dziwne, że Higuain, Dybala oraz Mandżukić mieli tak duży problem z dochodzeniem do sytuacji podbramkowych.

Mecz wyglądał tak jak można się było spodziewać po spotkaniu lidera z zespołem przedostatnim w tabeli. Piłkarze FC Crotone stali w jedenastu na własnej połowie i czekali na ruch faworyta. Po 30 minutach mieli 19 procent posiadania piłki, a oddali jedno, na dodatek niecelne uderzenie.

Po dwóch kwadransach Juventus przebił się przez mur gospodarzy. Paulo Dybala i Gonzalo Higuain zatrudnili Alexa Cordaza strzałami z linii pola karnego. Po akcji młodszego Argentyńczyka powinna być rzut karny, ale sędzia był pobłażliwy wobec defensora FC Crotone. Po wymienieniu 402 podań Juventus zszedł na przerwę z bezbramkowym wynikiem, choć jeszcze w 45. minucie miał szansę na gola i gospodarzy ratował wybiciem tuż sprzed linii bramkowej Gianmarco Ferrari. Strzelał ponownie Dybala.

Początek drugiej połowy to ciąg dalszy problemów Juventusu ze zdobyciem bramki. Rywale ustawili trzy linie obronne i nawet nie udawali, że mają ochotę na atak. Męki mistrza Włoch skończyły się w 60. minucie, kiedy gola na 1:0 zdobył Mandzukić. Chorwat przyczaił się w polu karnym i dobił piłkę z bliska do siatki po strzale nożycami.

Dzięki zwycięstwu turyńczycy umocnili się na pozycji lidera Serie A. Nad wiceliderem AS Roma mają siedem punktów przewagi. Większy ścisk jest w klasyfikacji strzelców, w której Edin Dzeko ma gola więcej niż Dries Mertens i Gonzalo Higuain. Ten ostatni ustalił wynik starcia Juventusu z FC Crotone na 2:0. W 74. minucie wybiegł sam na sam z bramkarzem, wymanewrował go i pokonał uderzeniem z ostrego kąta.

FC Crotone - Juventus Turyn 0:2 (0:0)
0:1 - Mario Mandzukić 60'
0:2 - Gonzalo Higuain 74'

Crotone: Alex Cordaz – Aleandro Rosi, Gianmarco Ferrari, Federico Ceccherini, Djamel Mesbah – Mario Sampirisi (70' Boadu Maxwell Acosty), Andrea Barberis, Leonardo Capezzi, Adrian Stoian – Aleksandar Tonew (78' Marcello Trotta) – Diego Falcinelli (84' Cazim Suljić).

Juventus: Gianluigi Buffon – Dani Alves (78' Andrea Barzagli), Leonardo Bonucci, Daniele Rugani, Kwadwo Asamoah – Sami Khedira (70' Miralem Pjanić), Tomas Rincon – Marko Pjaca (88' Stefano Sturaro), Paulo Dybala, Mario Mandzukic – Gonzalo Higuain.

Żółta kartka: Bonucci (Juventus).

Sędzia: Paolo Valeri.