Premiership: Porażki Man Utd i Chelsea!

To był zły dzień dla faworytów walki o mistrzostwo Anglii. W 30. kolejce Premiership porażki zanotowały zespoły Manchesteru United oraz Chelsea Londyn. Ci pierwsi przegrali drugi raz z rzędu. Ulegli Fulham Londyn 0:2.

Pierwszym meczem 30. kolejki Premiership był pojedynek pomiędzy Portsmouth, a Evertonem. Oba zespoły mają postawione inne cele. The Pompey bronią się przed spadkiem, natomiast The Toffees walczą o Ligę Mistrzów. Czwarta minuta przyniosła bramkę dla Evertonu. Wyśmienicie z rzutu wolnego uderzył Leighton Baines i futbolówka zatrzymała się dopiero w siatce Portsmouth.

To nie podcięło skrzydeł gospodarzom, którzy już w 22. minucie doprowadzili do wyrównania. Strzelcem okazał się Peter Crouch i dwumetrowy napastnik gospodarzy głową zdobył bramkę. Kwadrans przed końcem powtórzył swój wyczyn i The Pompey sięgnęli po komplet punktów.

Przed tygodniem Manchester United przegrał z Liverpoolem aż 1:4. Sir Alex Ferguson był mocno rozczarowany postawą swojej drużyny. Jednak sytuacja powtórzyła się na Craven Cottage. Już w 18. minucie z boiska wyleciał Paul Scholes, który dostał czerwoną kartkę za zagranie piłki ręką we własnym polu karnym. Sędzia podyktował "jedenastkę", którą na bramkę zamienił Danny Murphy.

Fulham kontrolowało przebieg spotkania i było lepszą drużyną. Ferguson w przerwie zdjął z boiska Dimitara Berbatova, a desygnował do gry Wayne'a Rooney'a. Nie przyniosło to efektu bramkowego. Dodatkowo trzy minuty przed końcem Fulham zdobyło kolejnego gola. Zoltan Gera został katem MU, a sfrustrowany Rooney zarobił drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Czerwone Diabły przegrały 0:2 i straciły Scholesa oraz Rooney'a.

Mocno rozczarowała także Chelsea. W derbach Londynu przegrała z Tottenhamem 0:1. Jedyna bramka padła w 50. minucie, kiedy podanie Aarona Lennona wykorzystał Luka Modric. Mierzony strzał zaskoczył Petra Cecha.

Chelsea miała wiele sytuacji, by doprowadzić do wyrównania. Zwłaszcza w drugiej połowie co chwilę atakowała bramkę rywali. Świetnie spisywał się Gomes lub też zawodnicy The Blues pudłowali. Nie zabrakło emocji w doliczonym czasie gry, gdy strzał Alexa trafił w poprzeczkę. Dodatkowo mecz Tottenhamu z Chelsea opóźnił się o 30 minut. Powodem był tajemniczy samochód zaparkowany w pobliżu stadionu.

Ledwie kilka sekund na boisku przebywał Ebi Smolarek. Polak pojawił się w meczu West Bromwich Albion - Bolton Wanderers. Na boisku zameldował się w 93. minucie spotkania... Pojedynek zakończył się remisem 1:1, co jest fatalnym wynikiem dla The Baggies. Mają oni coraz mniejsze szanse na utrzymanie.

Tymczasem w doskonałych humorach są zawodnicy Stoke City. W arcyważnym meczu pokonali Middlesbrough 1:0, a zwycięstwo zapewnił im sześć minut przed końcem Ryan Shawcross. The Potters wydostali się tym samym ze strefy spadkowej. Ich rywal - Boro potrzebuje czterech punktów do tego.

Ostatnim sobotnim meczem Premiership był pojedynek na St James Park. Newcastle United podejmowało Arsenal Londyn i między słupkami Kanonierów nie pojawił się Łukasz Fabiański. Wyzdrowiał Manuel Almunia i to on zajął miejsce w składzie. Kanonierzy wygrali 3:1, a wszystkie bramki padły w ciągu dziesięciu minut. Arsenal traci do Liverpoolu i Chelsea sześć punktów.