Liga Mistrzów: Aleksandar Prijović w "11" kolejki

WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Aleksandar Prijović

Aleksandar Prijović znalazł się w "11" 5. kolejki Ligi Mistrzów według portalu goal.com. Napastnik Legii Warszawa zasłużył na to wyróżnienie ustrzeleniem dubletu w szalonym spotkaniu z Borussią Dortmund (4:8)

Aleksandar Prijović w meczu z BVB strzelił gola na 0:1 i 3:2. Najpierw w 10. minucie dał Legii prowadzenie 1:0, a 14 minut później zdobył kontaktową bramkę. Portal goal.com przypomniał, że legionista jest dopiero czwartym Szwajcarem, któremu udało się strzelić dwa gole w jednym meczu Ligi Mistrzów. Przed nim dokonali tego jedynie Stephane Chapuisat, Alexander Frei i Kubilay Turkyilmaz.

Poza Prijoviciem w "11" kolejki wg goal.com znalazło się też dwóch innych uczestników szalonego meczu na Signal Iduna Park: Ousmane Dembele i Shinji Kagawa z Borussii.

"11" 5. kolejki Ligi Mistrzów wg goal.com: Hugo Lloris (Tottenham Hotspur) - Nelsinho (Benfica Lizbona), Raphael Varane (Real Madryt), Leonardo Bonucci (Juventus Turyn), Benjamin Mendy (AS Monaco) - David Silva (Manchester City), Danilo Pereira (FC Porto) - Ousmane Dembele (Borussia Dortmund), Shinji Kagawa (Borussia Dortmund), Thomas Lemar (AS Monaco) - Aleksandar Prijović (Legia Warszawa).

Przypomnijmy, że bramka Prijovicia na 1:0 została nominowana do miana gola kolejki w plebiscycie UEFA.