II liga: GKS Tychy został wiceliderem, sobota bez kanonad

Newspix / MICHAL CHWIEDUK / Na zdjęciu: kibice GKS-u Tychy

GKS Tychy jest najlepszym zespołem w rundzie wiosennej. Podopieczni Kamila Kieresia zostali wiceliderami po zwycięstwie 1:0 z Gryfem Wejherowo. Pojedynki w Częstochowie i Kołobrzegu zapowiadały się dobrze, a nie było w nich goli.

Bilans GKS Tychy w 2016 roku to pięć zwycięstw i trzy remisy. Passę przedłużył na stadionie outsidera Gryfa Wejherowo. Jedynego gola zdobył Stepan Hirskyj w 82. minucie. Tyszanie są największymi zwycięzcami dnia na górze tabeli. Przesunęli się na drugie miejsce premiowane awansem.

Interesująco zapowiadały się pojedynki Rakowa Częstochowa z Puszczą Niepołomice i Kotwicy Kołobrzeg z Wisłą Puławy. W obu zabrakło goli. Raków nie wygrał od czterech kolejek i zmniejsza swoje szanse na awans. Na ławce częstochowian zadebiutował Marek Papszun. Piłkę meczową dla jego nowego zespołu zmarnował Wojciech Okińczyc, który w doliczonym czasie nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Podobnie było w Stargardzie, gdzie Błękitni mogli załatwić Polonię Bytom rzutem na taśmę. Doskonałej szansy na zdobycie gola nie wykorzystał Bartosz Flis. Generalnie sobota była uboga w trafienia do siatki. Na trzech stadionach bezbramkowo, na dwóch o wyniku zdecydował jeden gol.

Najwięcej działo się w Radomiu, gdzie akurat piłkarze nie pudłowali w końcówkach połów. Tuż przed przerwą ROW 1964 Rybnik wyszedł na prowadzenie dzięki strzałowi Mariusza Muszalika. Radomiak doprowadził do remisu 1:1 w doliczonym czasie.

W niedzielę dokończenie kolejki. Stal Stalowa Wola podejmie Znicz Pruszków, a Nadwiślan Góra zmierzy się z Siarką Tarnobrzeg.