II liga: Kotwica Kołobrzeg zaskoczyła i przeskoczyła Radomiaka Radom

Piłkarze Kotwicy Kotwicy wygrali 1:0 na terenie Radomiaka Radom i wyprzedzili beniaminka w tabeli. Wynik jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę statystyki zespołu znad morza na wyjazdach.

Pojedynek w Radomiu zakończył 24. kolejkę II ligi. Jego wynik jest zaskoczeniem porównywalnym do remisu Olimpii Zambrów z Rakowem Częstochowa. Do niedzieli Kotwica Kołobrzeg wygrała na boisku tylko jeden mecz wyjazdowy z nisko notowanym Gryfem Wejherowo. Poza tym autokar wracał do Kołobrzegu bez uśmiechów i bez punktów.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Radomiaka Radom. Gospodarze prowadzili grę i wymieniali podania. Najwięcej z nich trafiało do napastnika Krzysztofa Ropskiego, ale ten nie jest równie skuteczny jak Leandro Rossi. Brazylijczyk pozostaje na szczycie klasyfikacji strzelców, ale w rundzie wiosennej trapią go kontuzje i nie zdobył nawet gola. Bez tamtego Leandro trudno jest beniaminkowi o zwycięstwa.

Po przerwie Radomiak mógł zdobyć gola za sprawą Mateusza Radeckiego, jednak ten trafił z kilku metrów tylko w boczną siatkę. Trio nieskutecznych uzupełniał Radosław Mikołajczak. Wszyscy oni wysyłali Kotwicy zaproszenie, by postarała się o zwycięstwo.

W końcu kołobrzeżanie dali się przekonać. W 70. minucie Mateusz Świechowski zdobył zwycięskiego gola po prostym błędzie przeciwnika. "Scholes" wbiegł w pole karne, poprawił sobie piłkę i strzelił płasko w narożnik bramki. Od tego momentu Kotwica przesuwała się mądrze i skutecznie.

Dzięki trzem punktom Kotwica awansowała na 8. miejsce w tabeli tuż nad Radomiaka. Podreperowała marne statystyki na wyjazdach i chyba skutecznie wyleczyła swojego przeciwnika z marzeń o awansie.

Radomiak Radom - Kotwica Kołobrzeg 0:1 (0:0)
0:1 - Mateusz Świechowski 70'

Radomiak: Adrian Szady - Michał Grudniewski, Kamil Kościelny, Maciej Świdzikowski, Bartosz Sulkowski (75' Krystian Puton) - Mateusz Radecki, Włodzimierz Puton - Radosław Mikołajczak (75' Marcin Gawron), David Kwiek, Kamil Cupriak (60' Dariusz Brągiel) - Krzysztof Ropski (67' Przemysław Śliwiński).

Kotwica: Wojciech Małecki - Witold Cichy, Jakub Poznański, Wiktor Witt, Remigiusz Szywacz - Bruno Żołądź, Korneliusz Sochań - Łukasz Kacprzycki (84' Tomasz Rydzak) Mateusz Świechowski, Mateusz Wrzesień (55' Dominik Boettcher) - Paweł Łysiak (46' Michał Szubert).

Żółte kartki: Kościelny (Radomiak) oraz Sochań, Poznański, Żołądź (Kotwica).

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock).