Sparingowo: Zagłębie rozpędza się przed ligą. Ostatni sprawdzian na plus

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Zagłębie Sosnowiec
/ Zagłębie Sosnowiec

Za beniaminkiem I ligi, Zagłębiem Sosnowiec, ostatni mecz kontrolny przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Sztab szkoleniowy może być zadowolony z postawy zespołu, który 3:0 pokonał Nadwiślan Góra.

Sosnowiczanie długo musieli czekać na pierwsze sparingowe zwycięstwo, które odnieśli dopiero tydzień temu, pokonując Górnika Wałbrzych. Od tego czasu Zagłębiacy rozgromili IV-ligowy Górnik Piaski, a wygraną zanotowali również w ostatnim sparingu przed ligą.

Zagłębie mocno weszło w mecz, gdyż mogło prowadzić już po dwóch minutach. Nadwiślan próbował odpowiadać równie efektownie, ale za każdym razem trafiał wprost w dobrze grającego Wojciecha Fabisiaka. Gospodarze przeważali od samego początku, lecz nie umieli udokumentować tego bramką. Ta przyszła dopiero w 32. minucie. Z rzutu rożnego idealnie dośrodkował Sebastian Dudek, a z pola karnego uderzył Łukasz Matusiak, bramkarz Nadwiślana próbował interweniować, ale piłka po jego rękach wylądowała w bramce.

Sosnowiczanie mogli zakończyć pierwszą połowę z prowadzeniem 2:0, ale w 41. minucie Michał Bajdur trafił w słupek, jednak drugiego gola zdobyli po przerwie. W 61. minucie piłka wędrowała od nogi do nogi, a całość zaczął i wykończył strzałem z 10 metrów Krzysztof Markowski, asystę przy tym trafieniu zaliczył Robert Bartczak.

Podopieczni Artura Derbina spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku i ostatecznie zwyciężyli 3:0. W 82. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Jakub Wilk, a akcję strzałem głową wykończył Łukasz Sołowiej, który na murawie pojawił się zaledwie dwie minuty wcześniej.

Dla Zagłębia Sosnowiec był to ostatni sprawdzian przed startem rundy wiosennej. W piątek 4 marca beniaminek zmierzy się na wyjeździe z Wigrami Suwałki.

Zagłębie Sosnowiec - Nadwiślan Góra 3:0 (1:0) 1:0 - Łukasz Matusiak 32' 2:0 - Krzysztof Markowski 61' 3:0 - Łukasz Sołowiej 82'

Zagłębie Sosnowiec: Fabisiak - Fonfara, Vezalov (80' Sołowiej), Markowski, Udovicić (80' Ninković) - Matusiak, Dudek (66' Martinez) - Bajdur (66' Wilk), Fidziukiewicz (46' Ryndak), Bartczak - Arak (66' Paluchowski).

Nadwiślan Góra: Błąkała - Ceglarz, Korneta, Jarosz, Wójcik, Wasiluk, Kaszok, Ogrocki, Mahmed, Musiolik, Bętkowski. Grali także: Mieczkowski, Stefański, Skrobol, Widuch, Piwowarczyk.

{"id":"","title":""}

Źródło: TVP S.A.