Serie A: AS Roma na zwycięskim kursie! Piękny gol, dwa ciosy w końcówce i awans na podium

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP
PAP

AS Roma odniosła czwarte zwycięstwo z rzędu w Serie A i do niedzieli będzie plasować się na podium. W meczu 25. kolejki drużyna Luciano Spallettiego pokonała na wyjeździe 3:1 walczące o utrzymanie Carpi FC 1909.

Beniaminek zaskoczył już niejednego faworyta, a ostatnio dzielnie walczył w Neapolu (przegrał tylko 0:1), dlatego rzymian w Modenie wcale nie czekało łatwe zadanie. Pierwsza połowa tylko to potwierdziła, a pierwszą dogodną okazję Giallorossi stworzyli sobie dopiero w 44. minucie, kiedy Mohamed Salah stanął oko w oko z Videm Belecem i oddał strzał w poprzeczkę.

Wojciech Szczęsny nie miał zbyt dużo pracy, jednak nie brakowało wiele, by jego błąd okazał się bardzo dotkliwy w skutkach. Jeszcze przed przerwą Polak wyszedł do piłki, ale nie złapał jej przed nadbiegającym Jerry'm Mbakogu. Na jego szczęście Nigeryjczyk miał już zbyt ostry kąt, by zdobyć bramkę.

W 56. minucie pięknego gola strzelił Lucas Digne. Francuz huknął z 25 metrów i Belec mógł tylko przyglądać się, jak piłka wpadła do jego bramki. Roma z prowadzenia nie cieszyła się długo, gdyż po chwili gospodarze wykorzystali fatalny błąd Antonio Ruedigera. Niemiec dał się przepchnąć Mbakogu, który jak na tacy wyłożył piłkę Kevinowi Lasagni. Szczęsny był w tej sytuacji bezradny.

Rzymianie uniknęli wpadki dzięki dwóm ciosom zadanym w końcówce. Wreszcie trafił, przełamując trwającą kilka miesięcy niemoc w Serie A, Edin Dzeko. Bośniak z bliska dopełnił formalności po dokładnym dograniu Salaha, a niewiele później Egipcjanin sam pokonał Beleca. W akcji, po której padł gol na 3:1, kluczową rolę odegrał Radja Nainggolan.

Giallorossi przed pojedynkiem z Realem Madryt (17 lutego) nie zachwycili, ale zrobili swoje i po zakończeniu kolejki będą zajmować trzecie albo czwarte miejsce. Utrzymają się na podium, jeśli Fiorentina zremisuje u siebie z Interem Mediolan. Kolejnym ligowym rywalem Romy będzie 21 lutego US Palermo.

Carpi FC 1909 - AS Roma 1:3 (0:0) 0:1 - Digne 56' 1:1 - Lasagna 61' 1:2 - Dzeko 84' 1:3 - Salah 85'

Carpi: Belec - Suagher (86' Verdi), Romagnoli, Gagliolo - Sabelli, Crimi, Cofie, Lollo, Letizia - Mancosu (54' Lasagna), Mbakogu (79' Di Gaudio).

Roma: Szczęsny - Florenzi, Manolas, Ruediger, Digne - Nainggolan, Vainqueur - Salah (90+2' Emerson), Perotti, El Shaarawy (46' Pjanić) - Dzeko.