Ligue 1: Olympique Lyon wpadł w dołek i doznał kolejnej porażki

Les Gones tracą coraz większy dystans do prowadzącego w tabeli Paris Saint-Germain. Na inaugurację 15. kolejki Ligue 1 od zespołu Huberta Fourniera lepsi okazali się zawodnicy Montpellier HSC.

Olympique przed tygodniem przegrał w lidze 0:3 z OGC Nice, a w Lidze Mistrzów uległ 1:2 KAA Gent. Tym razem zespół z Lyonu wysoko uległ Montpellier, który jeszcze niedawno plasował się w strefie spadkowej Ligue 1.

Gospodarze fatalnie rozpoczęli zawody i już po 11 minutach przegrywali różnicą dwóch goli. Najpierw samobójczą bramkę zdobył Maxime Gonalons, a następnie trafił napastnik rodem z Czadu, Rodrigo Ninga. 22-latek po przerwie ponownie pokonał Anthony'ego Lopesa, a rozstrzygnięcie zapadło w 80. minucie po strzale Souleymane Camary.

Piłkarze ze Stade Gerland mogą stracić pozycję wicelidera na rzecz SM Caen, OGC Nice, Angers SCO oraz AS Monaco.

Olympique Lyon - Montpellier HSC 2:4 (1:2) 0:1 - Gonalons (sam.) 8' 0:2 - Ninga 11' 1:2 - Lacazette 14' 1:3 - Ninga 48' 1:4 - Camara 80' 2:4 - Ghezzal 84

Lyon: Lopes - Rafael, Gonalons, Bisevac, Morel - Ferri, Tolisso, Valbuena (50' Grenier), Darder (69' Ghezzal) - Lacazette, Beauvue (61' Cornet).

Montpellier: Pionnier - Deplagne, Hilton, Congre, Bensebaini - Remy, Martin - Dabo, Boudebouz (80' Sanson), Roussillon (65' Camara) - Ninga (74' Yatabare).