Premier League: Arsenal wiceliderem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP
PAP

Arsenal bez problemu wygrał w ostatnim sobotnim meczu 9. kolejki Premier League z Watfordem (3:0). Kanonierzy wszystkie trzy gole wbili w drugiej połowie.

Ponownie na szpicy Arsene Wenger ustawił nie Oliviera Giroud, a Theo Walcotta. Watford to jedna z najbardziej defensywnie grających drużyn w Premier League i od początku spotkania było to widać.

Pierwsza połowa to przewaga londyńczyków, a najlepsze okazje miał Aaron Ramsey. Walijczyk jednak w dwóch sytuacjach nie potrafił zdobyć gola. Zwłaszcza okazja z 29. minuty powinna zakończyć się bramką dla Kanonierów. Alexis Sanchez idealnie dograł do kolegi z zespołu, który z kilku metrów uderzył nad poprzeczką.

Do przerwy goli nie było, ale worek rozwiązał się w 62. minucie. Jeden z obrońców beniaminka tak wybił piłkę spod nóg Mesuta Oezila, że ta trafiła do Sancheza. Chilijczyk uderzył natychmiast z kilku metrów, a futbolówka zanim zatrzepotała w siatce odbiła się jeszcze od słupka.

Sześć minut później dał o sobie znać rezerwowy Giroud. Oezil przytomnie odegrał piłkę do Francuza, który z sześciu metrów uderzył pod poprzeczkę nie do obrony dla Heurelho Gomesa.

To nie był koniec popisów gości. Aktywny tego dnia Ramsey także wpisał się na listę strzelców, ale nie byłoby tej bramki, gdyby nie świetna, indywidualna akcja Hectora Bellerina. Hiszpan wpadł w pole karne i wyłożył piłkę Walijczykowi, który nie miał już problemów ze zdobyciem gola.

Arsenal zwyciężył 3:0 i awansował na fotel wicelidera. Ma tyle samo punktów co Manchester United, ale lepszy bilans bramkowy. Kanonierzy tracą dwa "oczka" do Manchesteru City.

Watford - Arsenal 0:3 (0:0) 0:1 - Alexis Sanchez 62' 0:2 - Olivier Giroud 68' 0:3 - Aaron Ramsey 74'

Watford: Heurelho Gomes - Allan Nyom (69' Steven Berghuis), Sebastian Proedl, Craig Cathcart, Nathan Ake, Ikechi Anya (81' Juan Carlos Paredes), Etienne Capoue, Ben Watson, Almen Abdi (75' Victor Ibarbo), Troy Deeney, Odion Ighalo.

Arsenal: Petr Cech - Hector Bellerin, Per Mertesacker, Laurent Koscielny, Nacho Monreal, Francis Coquelin, Santi Cazorla, Mesut Oezil (81' Mikel Arteta), Aaron Ramsey, Alexis Sanchez (80' Alex Oxlade-Chamberlain), Theo Walcott (64' Olivier Giroud).

Żółte kartki: Allan Nyom, Heurelho Gomes, Odion Ighalo (Watford) oraz Per Mertesacker (Arsenal).

Sędzia: Mike Jones.