Sparingowo: Remis Rozwoju Katowice z Puszczą Niepołomice

Podopieczni Marka Motyki zanotowali remis w meczu kontrolnym z Puszczą Niepołomice. Dla beniaminka I ligi był to ostatni sprawdzian przed pierwszym oficjalnym spotkaniem nowego sezonu.

W piątek 10 lipca katowiczanie zmierzyli się z III-ligowym Porońcem Poronin, z którym przegrali 2:3. Sparing z Puszczą był dla Ślązaków drugim sprawdzianem podczas zgrupowania w Myślenicach. Co ciekawe, w bieżącym okresie przygotowawczym obie drużyny już się spotkały, przed tygodniem padł bezbramkowy remis. [ad=rectangle] Wynik otworzył w 32. minucie Przemysław Gałecki, który wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym i mocno uderzył zza pola karnego. Puszcza lepiej rozpoczęła drugą połowę, w której zadała dwa szybkie ciosy. Najpierw w 60. minucie Michał Mikołajczyk ładnym strzałem doprowadził do wyrównania, a cztery minuty później Konrad Furtak wykończył strzałem z bliska składną akcję.

Puszcza była więc na prowadzeniu 2:1, lecz ostatnie słowo należało do Rozwoju, a konkretnie do testowanego Adama Dudy, który trafił do bramki płaskim strzałem z około 10 metrów. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

W składzie Rozwoju Katowice wystąpiło łącznie czterech testowanych graczy - lewy obrońca i trzech napastników. Decyzje odnośnie przyszłości sprawdzanych przez sztab szkoleniowy zawodników (zarówno w meczu z Puszczą, jak i z Porońcem) zapadną niebawem.

Dla podopiecznych Marka Motyki był to ostatni sparing przed pierwszym oficjalnym meczem nowego sezonu, gdyż na następny tydzień sztab szkoleniowy nie zaplanował żadnych potyczek, a w dniu 18 lipca Ślązacy zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Mielec w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski.

Puszcza Niepołomice - Rozwój Katowice 2:2 (0:1) 0:1 Przemysław Gałecki 32' 1:1 Michał Mikołajczyk 60' 2:1 Konrad Furtak 64' 2:2 Adam Duda 89'

Skład Rozwoju Katowice:

I połowa: Soliński (30. Gocyk) - Mielnik, Menzel, Gałecki, testowany - Wróbel, Cholerzyński, Tkocz, Kun - testowany, testowany.

II połowa: Gocyk (60. Golik) - Mielnik, Kopczyk, Menzel - Król, Barwiński, Kapias, Żak - testowany (74. Wróbel), testowany, testowany.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!