T-Mobile Ekstraklasa: Znamy pierwszego spadkowicza! Cztery zespoły pewne utrzymania

PGE GKS stoczył heroiczną walkę w meczu z Koroną Kielce, ale stracił zwycięstwo w doliczonym czasie i żegna się z T-Mobile Ekstraklasą. Utrzymanie zapewniły sobie natomiast cztery inne ekipy.

Podopieczni Kamila Kieresia musieli we wtorek sięgnąć po pełną pulę, lecz od początku mieli bardzo trudno. Po pierwszej połowie i kapitalnym golu Jacka Kiełba przegrywali 0:1. Mimo to zdołali się pozbierać i tuż po przerwie wyrównali, natomiast w 90. minucie po bramce Pawła Baranowskiego mieli w garści satysfakcjonujący wynik. Ostatnie słowo należało jednak do Korony, a konkretnie Oliviera Kapo, którego trafienie w doliczonym czasie pogrążyło PGE GKS.

Teraz bełchatowianie mają trzy punkty straty do bezpiecznej strefy, ale Górnika Łęczna już nie wyprzedzą, bo po fazie zasadniczej byli w tabeli niżej. [ad=rectangle] Cracovia, Piast Gliwice, Podbeskidzie Bielsko-Biała i Ruch Chorzów - te drużyny są pewne utrzymania i w ostatniej serii będą grać na luzie.

Drugie z miejsc spadkowych obsadzi z kolei ktoś z trójki Zawisza Bydgoszcz, Górnik Łęczna i Korona Kielce. W najgorszej sytuacji jest zespół Mariusza Rumaka, który nie zależy tylko od siebie. Będzie musiał bowiem zapunktować lepiej niż któryś z dwóch bezpośrednich konkurentów.

WYNIKI MECZÓW 36. KOLEJKI T-MOBILE EKSTRAKLASY W GRUPIE SPADKOWEJ:

Cracovia - Ruch Chorzów 1:0 (1:0) 1:0 - Piotr Polczak 20'

PGE GKS Bełchatów - Korona Kielce 2:2 (0:1) 0:1 - Jacek Kiełb 21' 1:1 - Kamil Wacławczyk 48' 2:1 - Paweł Baranowski 90' 2:2 - Olivier Kapo 90+2'

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Łęczna 1:0 (0:0) 1:0 - Bartłomiej Konieczny 90+2'

Zawisza Bydgoszcz - Piast Gliwice 0:0