Premier League: Wielkie lanie Liverpoolu, zwycięstwa faworytów

Liverpool zawiódł na całej linii w ostatniej kolejce Premier League. Przegrał ze Stoke City aż 1:6! Z ligą pożegnało się Hull City.

Katastrofalnie zakończył się sezon dla Liverpoolu FC. Ostatni mecz dla Stevena Gerrarda to porażka aż 1:6 ze Stoke City. Już po pierwszej połowie Brendan Rodgers musiał przecierać oczy ze zdziwienia, ponieważ jego podopieczni przegrywali 0:5. Gospodarze od wielu sezonów nie słyną ze zbyt wysokiej skuteczności, co tym bardziej mogło dziwić. The Reds pięć bramek stracili w zaledwie 23 minuty. Po zmianie stron na boisku pojawiło się dwóch nowych graczy i ostatecznie w drugiej odsłonie padły dwie bramki - po jednej dla obu drużyn. Do siatki Stoke trafił sam Steven Gerrard w ten sposób żegnając się z Premier League. Wysoka porażka oraz słaby sezon stawia znak zapytania pod przyszłością Rodgersa na Anfield. [ad=rectangle]

Tymczasem na Emirates Stadium trzecie miejsce zapewnił sobie Arsenal ogrywając West Bromwich Albion 4:1. Hattrick w 32 minuty uzyskał Theo Walcott, a kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Jack Wilshere. Trafienia te szczególnie cieszą Arsene'a Wengera, ponieważ obaj mieli w tym sezonie sporo problemów zdrowotnych. Sezon w Premier League na ławce zakończył Wojciech Szczęsny, ale Polak zagra w finale Pucharu Anglii z Aston Villą.

Z ligą pożegnało się Hull City. Tygrysy z wielką werwą atakowali bramkę Manchesteru United i najlepszym piłkarzem meczu był Victor Valdes, który popisał się dwoma fantastycznymi interwencjami. Hull nie było w stanie pokonać Hiszpana, a nawet gdyby to zrobiło, to i tak pożegnałoby się z ligą. Swoje spotkanie wygrało bowiem Newcastle United.

Czystego konta w barwach Swansea City nie zachował Łukasz Fabiański i nie otrzyma "Złotych rękawic". Łabędzie uległy na Selhurst Park Crystal Palace 0:1. 45 minut w barwach Leicester City rozegrał Marcin Wasilewski, a Lisy dzięki pokonaniu 5:1 Queens Park Rangers awansowały na 14. miejsce.

Na Stamford Bridge fetowała Chelsea ogrywając Sunderland 3:1. Gospodarzom zwycięstwo zapewnili rezerwowi tego dnia Loic Remy oraz Diego Costa. Po spotkaniu na murawie odbyła się ceremonia wręczenia trofeum za zwycięstwo w Premier League w sezonie 2014/2015.

Wyniki 38. kolejki Premier League:

Arsenal Londyn - West Bromwich Albion 4:1 (4:0) 1:0 - Theo Walcott 5' 2:0 - Theo Walcott 14' 3:0 - Jack Wilshere 17' 4:0 - Theo Walcott 37' 4:1 - Gareth McAuley 57'

Aston Villa - Burnley FC 0:1 (0:1) 0:1 - Danny Ings 6'

Chelsea Londyn - Sunderland AFC 3:1 (1:1) 0:1 - Steven Fletcher 26' 1:1 - Diego Costa (k.) 37' 2:1 - Loic Remy 70' 3:1 - Loic Remy 88'

Crystal Palace - Swansea City 1:0 (0:0) 1:0 - Marouane Chamakh 57'

Everton - Tottenham Hotspur 0:1 (0:1) 0:1 - Harry Kane 25'

Hull City - Manchester United 0:0 Czerwona kartka: Marouane Fellaini /77' za faul/ (Manchester United).

Leicester City - Queens Park Rangers 5:1 (2:0) 1:0 - Jamie Vardy 16' 2:0 - Marc Albrighton 43' 3:0 - Leonardo Ulloa 51' 4:0 - Esteban Cambiasso 52' 4:1 - Charlie Austin 57' 5:1 - Andrej Kramarić 86'

Manchester City - Southampton 2:0 (1:0) 1:0 - Frank Lampard 31' 2:0 - Sergio Aguero 88'

Newcastle United - West Ham United 2:0 (0:0) 1:0 - Moussa Sissoko 54' 2:0 - Jonas Gutierrez 85'

Stoke City - Liverpool FC 6:1 (5:0) 1:0 - Mame Diouf 22' 2:0 - Mame Diouf 26' 3:0 - Jonathan Walters 31' 4:0 - Charlie Adam 41' 5:0 - Steven Nzonzi 45' 5:1 - Steven Gerrard 70' 6:1 - Peter Crouch 86'