Kolejny gol Łukasza Teodorczyka dla Dynama Kijów!

East News
East News

Łukasz Teodorczyk w czwartym kolejnym występie w Dynamie Kijów wpisał się na listę strzelców. Po jego uderzeniu w meczu Pucharu Ukrainy skapitulował golkiper Zorii Ługańsk.

Łukasz Teodorczyk trafił w konfrontacji z Illicziwcem Mariupol (5:0), Evertonem (5:2) oraz Czornomorcem Odessa (2:0). Tym razem reprezentanta Polski nie zdołała zatrzymać defensywa Zorii w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym Pucharu Ukrainy.
[ad=rectangle]
W 42. minucie "Teo" otrzymał piłkę od Brazylijczyka Betao, uprzedził obrońcę i strzałem głową pokonał bramkarza. Wcześniej na listę strzelców wpisał się Marokańczyk Younes Belhanda, a nasz rodak pozostał na placu gry do ostatniego gwizdka. W drugiej połowie po uderzeniu Teodorczyka gości przed utratą kolejnego gola uratowała poprzeczka.

Statystyki byłego gracza Lecha Poznań w ukraińskim zespole robią wrażenie - 17 meczów, 729 minut spędzonych na boisku i aż 8 goli, co daje strzeloną bramkę średnio co 91 minut.

Co ciekawe, w niedzielę 12 kwietnia Zoria ponownie zawita do Kijowa, by zmierzyć się z Dynamem - tym razem w ramach 19. kolejki ligowej.

Dynamo Kijów - Zoria Ługańsk 2:0 (2:0)
1:0 - Belhanda 32'
2:0 - Teodorczyk 42'

Pierwszy mecz: 2:1, awans: Dynamo Kijów.