Sparingowo: Remis GKS-u Tychy z Sigmą Ołomuniec

/ Piłkarze GKS-u Tychy

W pierwszym meczu sparingowym rozegranym podczas zgrupowania w Turcji GKS Tychy zremisował z Sigmą Ołomuniec 1:1. Bramkę dla śląskiego zespołu zdobył Artur Gieraga.

GKS Tychy wciąż w okresie przygotowawczym nie zanotował porażki. Jednak starcie z czeską Sigmą Ołomuniec było najtrudniejszym z dotychczasowych spotkań kontrolnych. Już w 12. minucie piłkę z siatki wyciągać musiał Sebastian Przyrowski. Tyszanie w pierwszej połowie starali się wyrównać stan pojedynku, ale na posterunku był bramkarz rywali. Najlepszą okazję do strzelenia bramki zmarnował Marcin Wodecki.
[ad=rectangle]
Po przerwie trener Tomasz Hajto posłał do boju zupełnie inną jedenastkę i to polski zespół miał optyczną przewagę na boisku, lecz długo nie potrafił tego udokumentować golem. Udało się to dopiero w 83. minucie, kiedy Artur Gieraga wykorzystał dośrodkowanie Marcina Radzewicza i ustalił wynik spotkania.

GKS Tychy - Sigma Ołomuniec 1:1 (0:1)

Bramka dla GKS-u Tychy: Artur Gieraga (83')

Skład GKS-u Tychy:

I połowa: Przyrowski - Grzybek, Porębski, Omić, Mączyński, Szczęsny, Zganiacz, Biskup, Grzeszczyk, Wodecki, Bąk.

II połowa: Florek - Wawrzynkiewicz, Gieraga, Jasitczak, Wrana, Rutkowski, Dymowski, Kosiec, Radzewicz, Janik, Kowalczyk.