Primera Division: Real wyrównał wielki rekord Barcy, kolejny hat-trick Ronaldo

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News
East News

W historii hiszpańskiej piłki tylko dwa zespoły zdołały wygrać 18 meczów z rzędu. FC Barcelona w sezonie 2005/2006 i Real Madryt, który w tę sobotę zdołał wyrównać te osiągniecie.

Od początku Królewscy w spotkaniu z Celtą Vigo uzyskali optyczną przewagę, jednak nie potrafili poważnie zagrozić bramce Sergio Alvarezowi.

Pierwsza bramka padła w 36. minucie, po tym jak Cristiano Ronaldo naciągnął sędziego na rzut karny i sam zdecydował się na uderzenie z "wapna". Dla Portugalczyka było to już 21. trafienie w tym sezonie.

[ad=rectangle]

Później na boisku niewiele się działo. Królewscy kontrolowali wydarzenia boiskowe, czasami bezskutecznie zagrozili bramce Sergio, ale na kolejnego gola musieli czekać aż do 65. minuty. Wtedy to Ronaldo skorzystał z zagrania Gustavo Cabrala i z powietrza umieścił futbolówkę w siatce.

CR7 swojego 4. hat-tricka w tym sezonie zaliczył w samej końcówce, kiedy to wykończył świetną akcję Garetha Bale'a i Marcelo.

Tym samym Królewscy pozostali na pozycji lidera Primera Division i zanotowali 18. zwycięstwo z rzędu. W historii hiszpańskiej piłki udało się to jedynie FC Barcelonie w sezonie 2005/2006, którą dowodził Frank Rijkaard.

42 lata i 14 dni na zwycięstwo w Primera Division czekali kibice Cordoby. Beniaminek dopiero w 14. kolejce odniósł premierową wygraną w tym sezonie, a uczynił to na jednym z najtrudniejszych stadionów w poprzednim sezonie - San Mames. Podopieczni Miroslava Djukicia skromnie pokonali uczestnika Ligi Mistrzów, Athletic Bilbao.

Athletic Bilbao - Cordoba CF 0:1 (0:1) 0:1 - Ghilas 23'

Real Madryt - Celta Vigo 3:0 (1:0) 1:0 - Ronaldo (k.) 36' 2:0 - Ronaldo 65' 3:0 - Ronaldo 81'

Real Madryt: Casillas - Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo - Kroos, Illarramendi, James (53' Arbeloa) - Bale, Benzema (80' Coentrao) , Ronaldo (85' Hernandez).

Celta Vigo: Sergio - Mallo, Cabral (74' Gomez), Fontas, Jonny - Radoja, Krohn-Dehli (82' Santi Mina), Hernandez - Orellana (69' Fernandez), Nolito, Larrivey.

Żółte kartki: James, Carvajal, Arbeloa, Illarramendi (Real) oraz Cabral, Jonny, Nolito, Hernandez (Celta).