Paris Saint Germain mistrzem Francji!

Dzięki wyjazdowemu zwycięstwu z Olympique Lyon Paris Saint Germain zostało mistrzem Francji! Nie jest to niespodzianka, choć klub ze stolicy ma co świętować. To pierwszy taki sukces od 19 lat!

Niedzielny hit na Stade Gerland nie był porywającym widowiskiem, ale podopieczni Carlo Ancelottiego wykonali zadanie. Na początku drugiej połowy gola zdobył Jeremy Menez, a później obserwowaliśmy spokojne kontrolowanie wyniku. 0:1 utrzymało się do ostatniego gwizdka sędziego, a to oznacza, że na dwie kolejki przed końcem rozgrywek paryżanie mają siedem oczek przewagi nad Olympique Marsylia.

Ekipa Elie Baupa wygrała wprawdzie z SC Bastia 2:1, lecz ten rezultat zapewnił jej tylko wicemistrzostwo. Olympique Lyon natomiast wciąż nie może być pewny miejsca na podium. Szanse na prześcignięcie Les Gones mają bowiem: OSC Lille, OGC Nice i AS Saint-Etienne.

Nie popisała się w 36. kolejce ekipa Grzegorza Krychowiaka. Stade Reims poległo na wyjeździe ze wspomnianym Lille aż 0:3. Polak nie miał jednak udziału w tym niepowodzeniu, bo z uwagi na nadmiar żółtych kartek znalazł się poza kadrą meczową.

Wystąpił za to Ludovic Obraniak i on weekend może uznać za w pełni udany. Powód? Girondins Bordeaux pokonało AS Nancy 3:2, a reprezentant naszego kraju miał duży udział przy golu Andre Biyogo Poko. "Ludo" spędził na murawie 68 minut, po czym zastąpił go Nicolas Maurice-Belay.

Oprócz mistrzostwa dla PSG, w 36. kolejce zapadło jeszcze jedno ważne rozstrzygnięcie. Po domowej porażce z FC Sochaux nic już nie uratuje przed spadkiem Stade Brestois.