Bundesliga: Zespół Boenischa wyprzedził Borussię! Ładny gol piłkarza z Zabrza (wideo)

W dniu, w którym Sebastian Boenisch podpisał kontrakt z Bayerem Leverkusen, Aptekarze rywalizowali w ramach 10. kolejki Bundesligi z Fortuną Duesseldorf.

Aptekarze, którzy nie przegrali żadnego z ostatnich 6 meczów ligowych, a przed tygodniem pokonali na wyjeździe Bayern, byli zdecydowanym faworytem konfrontacji z beniaminkiem. Na lewej stronie obrony - nominalnej pozycji Sebastiana Boenischa - w pełnym wymiarze czasowym zagrał Hajime Hosogai, który na co dzień jest defensywnym pomocnikiem.

W 16. minucie idealnym lobem na Fabianem Gieferem popisał się Sidney Sam, a wkrótce później powinno być 2:0 - golkiper Fortuny w cudowny sposób zbił na poprzeczkę potężny strzał Andre Schuerrle. Bayer dominował, ale goście wyrównali po tym, jak Nando Rafael nabił Omera Topraka, zupełnie zaskakując Michaela Rensinga.

Riposta Bayeru była błyskawiczna - Schuerrle celnie dobił piłkę po uderzeniu Sama. W 65. minucie arbiter zbyt pochodnie wyrzucił z placu gry Simona Rolfesa, który faulował Adama Bodzka. Ta sytuacja podziałała mobilizująco na gospodarzy, bowiem po chwili Gonzalo Castro wykończył błyskawiczną kontrę Daniela Carvajala.

Krótko przed końcem ładnego gola zdobył urodzony w Zabrzu Bodzek, dla którego było to drugie trafienie w Bundeslidze. 27-latek strzelił z 20 metrów tuż przy słupku nie do obrony. Na więcej Fortuny nie był już stać, chociaż idealną okazję miał Gerrit Wegkamp, i 3 "oczka" zostały w Leverkusen.

Bayer dzięki zwycięstwu przeskoczył w tabeli Borussię Dortmund, a do zajmujących 2. i 3. miejsce Schalke oraz Eintrachtu traci 2 "oczka".

Bayer Leverkusen - Fortuna Duesseldorf 3:2 (2:1) 1:0 - Sam 16' 1:1 - Rafael 40' 2:1 - Schuerrle 41' 3:1 - Castro 66' 3:2 - Bodzek 86'

Czerwona kartka: Rolfes /65'/ (Bayer Leverkusen).