Bundesliga: Hoffenheim znów bez wygranej, niesamowity Zidan, 90 minut Polanskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: TVN Agency / Na zdjęciu: Eugen Polanski
TVN Agency / Na zdjęciu: Eugen Polanski

Po raz 5. z rzędu w meczu u siebie zremisowali piłkarze 1899 Hoffenheim! Na rozpoczęcie 22. kolejki Wieśniaki podzieliły się punktami z FSV Mainz. Kolejną bramkę dla drużyny Eugena Polanskiego zdobył Mohamed Zidan.

Gospodarze prowadzeni po raz pierwszy przed własną publicznością przed Markusa Babbela zdobyli gola po akcji Roberto Firmino i Borisa Vukcevicia i pechowej interwencji Nikolce Noveskiego. Kapitan przyjezdnych przy próbie interwencji nie dał żadnych szans Christianowi Wetklo.

Hoffenheim, jak w tym sezonie zdarza się bardzo często, nie zdołało utrzymać prowadzenia. Nie minęło pół godziny gry, a Radoslav Zabavnik dośrodkował w pole karne, a Mohamed Zidan strzałem z pierwszej piłki w długi róg pokonał Toma Starke. Egipcjanin, odkąd przybył do Mainz z Borussii Dortmund, w trzecim kolejnym meczu zdobył gola!

Później spotkanie wyrównało się, obie drużyny stwarzały sobie okazje, jednak nie stuprocentowe. Jedynie Firmino zmarnował sytuację sam na sam z Wetklo. Eugen Polanski rozegrał pełne 90 minut, ale tym razem niczym szczególnym się nie wyróżnił. Reprezentant Polski ciężko pracował w defensywie i nie był zbyt widoczny. 1899 Hoffenheim - FSV Mainz 05 1:1 (1:1) 1:0 - Noveski 9' (sam.) 1:1 - Zidan 29'