Bundesliga: Schalke wygrało w Berlinie i jest wiceliderem! Huntelaar znów błysnął skutecznością

Na początek 16. kolejki po raz 10. w sezonie zwyciężyło Schalke. Raul i spółka szybko zapomnieli o derbowej porażce z BVB i po pewnym pokonaniu Augsburga bez większych kłopotów ograli Herthę. Zwycięskiego gola zdobył Fin Teemu Pukki.

Schalke było w pierwszej połowie niezwykle skuteczne, bowiem stworzyło sobie dwie bramkowe okazje i obie wykorzystało! W 20. minucie po centrze Christiana Fuchsa i niepewnej interwencji Romana Hubnika do bramki trafił Klaas-Jan Huntelaar. Holender ma już na koncie 14 goli (w ostatnich 9 meczach zdobył 10 bramek!) i samotnie prowadzi w klasyfikacji strzelców. Drugą bramkę strzelił tuż przed przerwą Teemu Pukki. Fin, któremu podawał Raul, idealnie przymierzył z 16 metrów w prawy róg bramki Thomasa Krafta.

W międzyczasie na listę strzelców wpisał się Adrian Ramos. Kolumbijczyk wyskoczył wyżej niż trzech defensorów Schalke i z 5 metrów zaskoczył Larsa Unnerstalla. W 59. minucie mogło być 1:3, jednak Kraft popisał się wspaniałą paradą po woleju z 10 metrów Huntelaara.

Beniaminek starał się atakować, ale próby ponownego doprowadzenia do remisu nie przynosiły rezultatu. Bezradni byli Raffael i Pierre-Michel Lasogga. Podopieczni Huuba Stevensa kontrolowali przebieg wydarzeń i nie forsowali tempa, a mimo to w 86. minucie stworzyli znakomitą okazję, którą zmarnował Jose Jurado.

Wszystko wskazuje na to, że Koenigsblauen nie na długo usadowili się w fotelu wicelidera. Wrócą na 4. miejsce, jeśli swoje mecze wygrają Borussia Dortmund, która w niedzielę podejmie K'lautern, oraz Borussia Moenchengladbach, którą w sobotę czeka wyjazd do Augsburga.

Hertha Berlin - Schalke Gelsenkirchen 1:2 (1:2)

0:1 - Huntelaar 20'

1:1 - Ramos 25'

1:2 - Pukki 44'