Serie A: Roma pokonała Udinese w meczu o udział w Champions League, przebudzenie Interu

AS Roma odniosła bardzo ważne, wyjazdowe zwycięstwo w starciu z bezpośrednim rywalem o czwarte miejsce w lidze premiowane udziałem w kwalifikacjach Ligi Mistrzów. W Mediolanie natomiast obudził się Inter. Nerazzurri na stadionie San Siro pokonali 2:0 Chievo, dzięki czemu awansowali na pozycję wicelidera.

Inter Mediolan - Chievo Verona 2:0 (0:0)

1:0 - Cambiasso 66'

2:0 - Maicon 84'

Inter Mediolan odniósł bardzo ważne zwycięstwo, dzięki któremu awansował na pozycję wicelidera. Popularni Nerazzurri dzięki skutecznej grze w drugiej połowie pokonali Chievo Verona 2:0.

W pierwszej odsłonie groźniejsi byli gospodarze, ale najlepszą okazje do zdobycia gola zmarnował Giampaolo Pazzini. Gialloblu tak na dobrą sprawę nie stwarzali zagrożenia pod bramką Julio Cesara.

Już po zmianie stron gospodarze zdołali rozstrzygnąć losy pojedynku na swoją korzyść. Wynik rywalizacji w 66. minucie otworzył Esteban Cambiasso. Na 360 sekund przed upływem regulaminowego czasu gry na 2:0 podwyższył Maicon i właśnie takim rozstrzygnięciem zakończyło się to spotkanie.

W tym momencie z 63 punktami na koncie Nerazzurri są wiceliderem Serie A. Chievo natomiast ma 36 oczek i jest trzynaste.

Udinese Calcio - AS Roma 1:2 (0:0)

0:1 - Totti (k.) 56'

1:1 - Di Natale 88'

1:2 - Totti 90+4'

AS Roma w bardzo szczęśliwych okolicznościach pokonała na wyjeździe Udinese Calcio, dzięki czemu walka o udział w kwalifikacjach Ligi Mistrzów we włoskiej Serie A nadal jest otwarta. O sukcesie rzymian zadecydowała znakomita skuteczność Francesco Tottiego.

To spotkanie początkowo nie było zbyt ciekawe i tak na dobrą sprawę w pierwszej odsłonie nie było okazji, które byłyby warte odnotowania.

Więcej zaczęło się dziać dopiero w drugiej części meczu. Goście objęli prowadzeni w 57. Minucie, kiedy to jedenastkę na gola zamienił Francesco Totti. Friulianii starali się doprowadzić do wyrównania, ale osłabieni brakiem Alexisa Sancheza długo nie potrafili osiągnąć swojego celu. Dopiero na 120 sekund przed końcem na 1:1 trafił Antonio Di Natale. Już w doliczonym czasie gry jednak wspominany już Totti rozstrzygnął losy starcia na korzyść rzymian.

Obecnie Udinese Calcio z 56 punktami na koncie zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli. AS Roma ma o trzy oczka mniej i jest szósta.