Puchar Niemiec: Wymęczona wygrana Schalke, pewny awans Hoffenheim

Nie było niespodzianek we wtorkowym pojedynkach 1/8 finału Pucharu Niemiec. Schalke długo trudziło się z drugoligowcem z Augsburga, by ostatecznie zwyciężyć po golu Jeffersona Farfana w 84. minucie. Dalej grają też Wieśniaki po pokonaniu 2:0 Gladbach.

Aż 29 tysięcy kibiców przyszło w Augsburgu na Impuls Arena, by obejrzeć pojedynek lidera 2. Bundesligi z wicemistrzem Niemiec i uczestnikiem 1/8 Ligi Mistrzów z Raulem i Klaasem-Janem Huntelaarem w składzie. Pierwsza połowa była jednak słabym widowiskiem, a najlepszą okazję do zdobycia gola miał drugoligowiec. W 23. minucie Stephan Hain był o krok od pokonania Manuela Neuera.

Po przerwie do ataków przystąpili Koenigsblauen, ale długo nie potrafili zmusić do kapitulacji Simona Jentzscha. Dopiero w 84. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Raul. Hiszpan jak za najlepszych lat przedryblował trzech obrońców i wyłożył piłkę Jeffersonowi Farfanowi, który z siedmiu metrów skierował ją do siatki. Schalke z trudem zdołało dowieźć prowadzenie do ostatniego gwizdka, zapewniając sobie piąte z rzędu zwycięstwo.

Nie było niespodzianki w Sinsheim, gdzie Wieśniaki bez większych kłopotów rozprawiły się z outsiderem Bundesligi. Gladbach, którzy w poprzedniej rundzie nieoczekiwanie wyeliminowali Bayer Leverkusen, pierwszego gola stracili po uderzeniu z rzutu wolnego z 22 metrów Gylfi Sigurdssona. Po przerwie losy rywalizacji rozstrzygnął Demba Ba, wykorzystując nieuwagę obrońców Borussii po centrze z kornera Sejada Salihovicia.

Z powodu opadów śniegu pojedynki TuS Koblenz - FC Kaiserslautern oraz Kickers Offenbach - FC Nuernberg zostały przełożone na 18. stycznia 2011 roku. Pozostałe cztery spotkania, w tym szlagierową rywalizację Stuttgartu z Bayernem, zaplanowano na najbliższą środę.