LE: Gol Obraniaka i awans Lille, Atletico odpadło (video)

Pogromca Jagiellonii Białystok, Aris Saloniki i wiedzione do zwycięstwa z KAA Gent przez Ludovica Obraniaka LOSC Lille to 30. i 31. uczestnik 1/16 finału Ligi Europejskiej. Z rozgrywkami pożegnała się już drużyna obrońcy trofeum, Atletico Madryt. Lech Poznań na pożegnanie fazy grupowej pokonał na wyjeździe Red Bull Salzburg, ale było to za mało, by zająć pierwsze miejsce w grupie A.

Kolejorz zwyciężył w Austrii po golu Semira Stilicia, ale do wygrania rywalizacji grupowej potrzebował też porażki Manchesteru City z Juventusem Turyn. Stara Dama do przerwy prowadziła z Wyspiarzami 1:0 po trafieniu Nicolo Giannettiego, ale w drugiej części gry do remisu doprowadził Brazylijczyk Jo.

Poza burtę rozgrywek wypadło broniące tytułu Atletico. Rojiblancos przegrali walkę w grupie B z Bayerem Leverkusen i Arisem Saloniki. W meczu ostatniej kolejki z Bayerem Hiszpanie potrzebowali swojego zwycięstwa na BayArena i musieli liczyć na potknięcie Arisu z Rosenborgiem Trondheim. Atletico zaledwie zremisowało w Niemczech, ratując punkt na kwadrans przed końcem meczu za sprawą Frana Meridy, a Aris spokojnie sięgnął po kolejne zwycięstwo.

Wreszcie w najciekawiej zapowiadającym się czwartkowym pojedynku, którego stawką był awans do kolejnej rundy z drugiego miejsca w grupie C Lille Obraniaka rozprawiło się przed własną publicznością z Gent. Wynik spotkania w 30. minucie otworzył właśnie reprezentant Polski, wykorzystując błąd Marco Sulera i pokonując Bojana Jorgacevicia w sytuacji sam na sam. Kolejne bramki dla lidera francuskiej Ligue 1 zdobyli Pierre Alan Frau (po fatalnym kiksie tym razem w wykonaniu Christophe'a Lepointa) i Moussa Sow. Skromnym zwycięstwem ze Sportingiem Lizbona z Ligą Europejską pożegnał się Lewski Sofia.

Zobacz bramkę Ludovica Obraniaka przeciwko KAA Gent:

***

Wyniki pierwszych czwartkowych spotkań 6. kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej: