Puchar Króla: Barcelona jedną nogą w 1/8

Bardzo blisko awansu do kolejnej fazy hiszpańskiego Pucharu Króla jest FC Barcelona. Katalończycy w dość rezerwowym składzie rozprawili się na wyjeździe z trzecioligową Cuetą 2:0. Goście na początku spotkania trafili dwukrotnie do siatki za sprawą Pedro oraz Maxwella, a później spokojnie kontrolowali przebieg widowiska.

Trener Josep Guardiola dał odpocząć najlepszym zawodnikom i wystawił praktycznie rezerwowy skład. Na boisku pojawiło się nawet miejsce dla piłkarzy z drugiej drużyny.

Katalończycy szybko pokazali miejsce w szyku swoim rywalom. Już po 25. minutach prowadzili 2:0 za sprawą bramek po ładnych kombinacyjnych akcjach. Najpierw na listę strzelców wpisał się Maxwell, a następnie wynik ustalił Pedro. Wydawało się, że mistrzowie Hiszpanii rozniosą swoich rywali, ale na tym się skończyło. Później najbliżej podwyższenia był Bojan Krkić, ale najpierw z kilku metrów trafił w poprzeczkę, a już w drugiej połowie powstrzymywał go golkiper Cuety.

Rewanż odbędzie się za dwa tygodnie na Camp Nou.

AD Cueta - FC Barcelona 0:2 (0:2)

0:1 - Maxwell 16'

0:2 - Pedro 25'