Euro 2012: Sernas strzelił bramkę mistrzom świata (video)

W ostatnim piątkowym spotkaniu eliminacji EURO 2012 Hiszpania pokonała w Salamance Litwę 3:1. W drużynie gości wystąpiło czterech zawodników na co dzień grających w polskich klubach, a honorowe trafienie dla Litwinów zdobył Darvydas Sernas z Widzewa Łódź.

Oprócz niego Raimondas Żutautas desygnował do gry jego klubowego kolegę, Mindaugasa Pankę oraz dwóch graczy Jagiellonii Białystok: Andriusa Skerlę i Tadasa Kijanskasa. Cała czwórka rozegrała przeciwko mistrzom świata pełne 90 minut. Pod koniec spotkania na boisku zameldował się jeszcze znany z występów w Widzewie Robertas Poskus.

Ustawionym głęboko na własnej połowie gościom przed przerwą udało się uniknąć straty bramki. Stało się to natomiast na samym początku drugiej części gry. W 47. minucie gry strzałem głową po dośrodkowaniu Sergio Ramosa prowadzenie Hiszpanii dał Fernando Llorente. Litwini odpowiedzieli 7 minut później, kiedy Tomas Danilevicius popisał się świetnym prostopadłym podaniem do Sernasa, który z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z Ikerem Casillasem i uciszył kibiców zgromadzonych na Helmántico.

Litwini niedługo cieszyli się jednak z remisu z mistrzami świata. Kilkadziesiąt sekund później kolejną celną "główką" popisał się Llorente, a wynik spotkania na 3:1 w 79. minucie ustalił David Villa.

Hiszpanie dzięki drugiemu zwycięstwu w eliminacjach wskoczyli na fotel lidera grupy I. Za nimi ex aequo z 4 punktami na koncie plasują się Litwini i Szkoci.