Ligue 1: Lille OSC zremisowało z Tuluzą, 70 minut Obraniaka

W najciekawszym niedzielnym spotkaniu Tuluza zremisowała z Lille OSC. Trzecie zwycięstwo w sezonie odniósł beniaminek Stade Brest, trzy punkty do swojego dorobku dopisali także piłkarze Paris Saint Germain.

Stołeczny klub zmierzył się na wyjeździe z RC Lens. Gospodarze mają od początku rozgrywek poważne problemy w defensywie i choć tym razem nie stracili wielu goli (Vedran Runje musiał wyciągać piłkę z siatki dwukrotnie), samobójcza bramka Yohana Demonta z 49. minuty zapewniła PSG przewagę, a tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra zwycięstwo gości przypieczętował Nene.

Siódmy mecz z rzędu bez porażki zanotowali piłkarze Lille OSC. W niedzielę wywalczyli cenny remis w wyjazdowej konfrontacji z Toulouse FC. Przez 70 minut na boisku przebywał Ludovic Obraniak, jego zespół objął prowadzenie w 27. minucie po bramce Gervinho. W dalszej części spotkania coraz częściej inicjatywę przejmowali gospodarze i w drugiej połowie udało im się doprowadzić do wyrównania, pierwsze trafienie w barwach Tuluzy zanotował Antoine Devaux.

Na 8. miejsce w tabeli awansował beniaminek Stade Brest. W niedziele podopieczni Alexa Duponta skromnie pokonali na własnym stadionie Valenciennes 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 77. minucie 22-letni napastnik Nolan Roux. Mecz mógł potoczyć się inaczej gdyby pięć minut wcześniej goście wykorzystali rzut karny, z jedenastu metrów bramkarza Brest nie potrafił jednak pokonać Gregory Pujol.