Pierwsza porażka Palermo, 90 minut Glika

Na zakończenie przedsezonowego zgrupowania w Austrii włoskie US Palermo przegrało w Klagenfurcie z Eintrachtem Frankfurt 1:2. Obrońca reprezentacji Polski, Kamil Glik przebywał na boisku pełne 90 minut.

Sycylijczycy jako pierwsi objęli prowadzenie w tym spotkaniu. W 44. minucie po dobrym podaniu Javiera Pastore na listę strzelców wpisał się Massimo Maccarone. Po zmianie stron Niemcy wyrównali stan rywalizacji. Po faulu Argentyńczyka Ezequiela Munoza na Maiku Franzu prowadzący ten mecz arbiter wskazał na wapno, a jedenastkę na bramkę zamienił Halil Altintop. W 71. minucie o losach spotkania przesądził Martin Fenin.

W końcówce tej konfrontacji przed szansą stanął Kamil Glik, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Polak nie trafił w światło bramki.

12 sierpnia Palermo rozegra ostatnie mecze kontrolne. W miniturnieju Różowi zmierzą się na własnym terenie z SSC Napoli i CF Valencią.

US Palermo - Eintracht Frankfurt 1:2 (1:0)

1:0 - Maccarone 44'

1:1 - Altintop (k.) 49'

1:2 - Fenin 71'

Palermo: Sirigu, Cassani (76' Darmian), Glik, Munoz (77' Cappelletti), Balzaretti (69' Garcia), Liverani (67' Kasami), Pastore, Migliaccio, Nocerino, Hernandez (79' Succi), Maccarone (74' Pinilla).

Eintracht: Fahrmann, Franz, Clark (69' Kittel), Bellaid, Tzavellas (46' Rode), Korkmaz (83' Steinhofer), Jung (60' Ochs), Caio, Gekas (46' Fenin), Heller, Altintop (88' Meier).