LM: Klęska Celtiku z Załuską w bramce. Piękny start Suareza (video)

W środę dokończono pierwszą serię spotkań 3. rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Ozdobą dnia było piękne trafienie Luisa Suareza z Ajaxu Amsterdam, które dało holenderskiej drużynie prowadzenie w meczu z PAOK Saloniki.

Urugwajski supersnajper zachował się najprzytomniej w zamieszaniu pod bramką Kostasa Kalkiasa i wyjaśnił sytuację, trafiając do greckiej siatki strzałem przewrotką. Wicemistrzom Holandii nie udało się jednak dowieźć zwycięstwa do końca. Wynik meczu w 72. minucie wyrównał Vladimir Ivić.

Dość niespodziewane zwycięstwo odniósł mistrza Kazachstanu, FK Aktobe, który pokonał na własnym terenie wicemistrza Izraela, Hapoel Tel-Awiw. Zwycięską bramkę zdobył Samata Smakow, pokonując z rzutu karnego Vincenta Enyeamę. To trzecie trafienie kazachskiego obrońcy w trzecim kolejnym meczu.

W małych derby Skandynawii lepszy od jedną bramkę od AIK-u Sztokholm okazał się Rosenborg Trondheim. Byłego bramkarza poznańskiego Lecha, Ivana Turinę w 33. minucie gry pokonał Markus Henriksen.

Gra w osłabieniu przeszkodziła piłkarzom Fenerbahce Stambuł w odniesieniu cennego wyjazdowego zwycięstwa nad Young Boys Berno. Turcy prowadzili w 42. minucie 2:1 po golach Emre i Miroslava Stocha, ale od 43. minuty grali w "10" po tym, jak czerwoną kartką ukarany został Kazim Richards. Gospodarzom udało się wyrównać w ostatnich minutach regulaminowego czasu gry po rzucie karnym wykonywanym przez Moreno Costanzo.

W ostatnim środowym meczu klęski doznał Celtic Glasgow, którego bramki bronił Łukasz Załuska. The Bhoys przegrali z SC Braga aż 3:0 i praktycznie mogą już pożegnać się z myślami o grze w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Polski golkiper został pokonany najpierw z 11. metrów przez Alana. Drugą bramkę strzelił mu pozostawiony bez opieki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Elderson. Wynik ustalił w 88. minucie Matheus, pokonując Załuskę strzałem z rzutu wolnego z ok. 35 metrów. Neil Lennon może mieć do Polaka pretensje tylko za ten ostatni przepuszczony strzał.

Rewanżowe spotkania tych par rozegrane zostaną we wtorek, 3 sierpnia.