Lechia Gdańsk w sparingu zremisowała z Bałtiką Kaliningrad

Remisem 1:1 zakończył się pierwszy rozegrany na własnym stadionie sparing Lechii Gdańsk. Biało-zieloni podejmowali zespół Bałtiki Kaliningrad. Bramki dla obu zespołów zdobyli Ivans Lukjanovs i Vidas Alunderis.

Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana, jednak więcej szans mieli goście z Rosji. W 14 minucie zawodnicy Bałtiki Kaliningrad mieli okazję na strzelenie bramki z rzutu karnego, jednak Paweł Kapsa obronił strzał Valiabduli Magomedova. Później szansę mieli zawodnicy z Gdańska, ale strzał Marko Bajicia z 30 metrów obronił bramkarz Bałtiki, Siergiej Pravkin.

Kolejną dobrą akcję zawodnicy znad morza przeprowadzili w 36 minucie. Wtedy to znakomity rajd przeprowadził Paweł Buzała, podał futbolówkę do Jakuba Zejglicia, ten jednak nie trafił do pustej bramki. Szczęście dla gdańszczan uśmiechnęło się w 44 minucie, kiedy to rzut rożny wybijał Paweł Nowak, a piłkę do bramki Pravkina wbił Ivans Lukjanovs, dzięki czemu to polska drużyna schodziła na przerwę w szczęśliwszych nastrojach.

Początek drugiej połowy nie należał do ciekawych, szczególnie z powodu pasywnej gry piłkarzy z Gdańska. Bałtika Kaliningrad atakowała coraz śmielej, aż w końcu w 58 minucie grający w przeszłości w Zagłębiu Lubin Vidas Alunderis wpakował futbolówkę do gdańskiej bramki. Lechiści próbowali jeszcze wyrównać, jednak ich nieliczne strzały nie mogły zaskoczyć rosyjskiego bramkarza. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

W zespole Tomasza Kafarskiego zagrało dwóch testowanych piłkarzy, jednak obaj nie pokazali się z najlepszej strony. Pierwszy z nich, pomocnik Jagiellonii Białystok Michał Renusz zagrał zaledwie 25 minut, natomiast jeden z czterech ostatnio testowanych Nigeryjczyków - Collins Nwaneri co prawda miał jeden ciekawy strzał, ale i tak nie wygląda na to, że mógłby być solidnym wzmocnieniem linii ofensywnej gdańskiego klubu.

Lechia Gdańsk - Bałtika Kaliningrad 1:1 (1:0)

1:0 - Lukjanovs 44'

1:1 - Alunderis 58'

Lechia: Kapsa - Bąk, Kożans, Bajić, Andriuskievicius - Surma, Nowak, Wiśniewski - Buzała, Zejglic, Lukjanovs, oraz Małkowski, Dawidowski, Janicki, Pietrowski, Popielarz, Nwaneri, Szuprytowski, Pruchnik, Renusz.

Bałtika Pravkin - Lebedev, Mogilevsi, Krystafovich, Timofev - Mamaev, Dalović, Krendelev, Magomedov - Semenov, Reznikov.