Polacy w ligach zagranicznych: Bramki Kusia, Tarachulskiego, Gruszczyńskiego oraz Dzierżęgi

Spośród polskich piłkarzy grających w czołowych i mniej znaczących ligach zagranicznych bramki zdobyli: Marcin Kuś (Istanbul Büyükşehir), Bartosz Tarachulski (Diagóras Ródou), Tomasz Gruszczyński (Football 1991 Dudelange) oraz Łukasz Dzierżęga (FC Hlučín). Na wszystkich boiskach europejskich ujrzeliśmy 30 Polaków.

Marcin Kuś zdobył bramkę w z Bursaspor Kulübü 2:1 (2:0). Polak, który rozegrał całe spotkanie, wpisał się na listę strzelców w 8. minucie meczu, co było jego pierwszym trafieniem w obecnym sezonie.

Bartosz Tarachulski strzelił gola w meczu z GS Ilioúpoli 1:2 (1:0). Polak rozegrał całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w 28. minucie meczu, pokonując bramkarza gości z rzutu karnego. Dla Tarachulskiego było to siódme trafienie w obecnym sezonie.

Tomasz Gruszczyński zdobył trzy bramki w meczu przeciwko AS La Jeunesse d'Esch 4:0 (2:0). Polak rozegrał całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w 34., 58. oraz 67. minucie meczu. Gruszczyński w obecnym sezonie zdobył cztery gole.

Łukasz Dzierżęga zdobył bramkę w meczu z MFK Karviná 1:0 (0:0). Polak został zmieniony w 90. minucie przez Václava Mozola, wpisując się na listę strzelców w 48. minucie spotkania. Dzierżęga został także ukarany żółtą kartką.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier Leauge

Tomasz Kuszczak (Manchester United) - rezerwowy w meczu ligowym z Bolton (4:0)

Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - rezerwowy w meczu ligowym z Birmingham (1:1)

Championship

Tomasz Cywka (Derby County) - rezerwowy w meczu ligowym z Leicester City (1:0)

Grzegorz Rasiak (Reading) - od 88. minuty w meczu ligowym z WBA (1:1)

Leauge One

Wojciech Szczęsny (Brendford) - 90 minut w meczu ligowym z Leyton Orient (1:0)

Leauge Two

Artur Krysiak (Burton Albion) - 90 minut w meczu ligowym z Barnet (1:1)

Austria

Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - od 58. minuty w meczu ligowym z W. Neustadt (1:0)

Belgia

Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela) - długotrwała kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Zulte Waregem (6:0)

Cypr

Kamil Kosowski (APOEL Nikozja) - od 79. minuty w meczu ligowym z Omonia (0:1)

Marcin Żewłakow (APOEL Nikozja) - 90 minut w meczu ligowym z Omonia (0:1)

Adrian Sikora (APOEL Nikozja) - nie wystąpił w meczu ligowym z Omonia (0:1)

Maciej Żurawski (Omonia Nikozja) - nie wystąpił w meczu ligowym z APOEL (1:0)

Czechy

II liga

Łukasz Dzierżęga (FC Hlučín) - do 90. minuty, bramka i żółta kartka w meczu ligowym z MFK Karviná (1:0)

Francja

Ligue 1

Ludovic Obraniak (OSC Lille) - od 80. minuty w meczu ligowym z Montpellier (4:1)

Championnat de France National

Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims Champagne) - 90 minut w meczu ligowym z Cassis-Carnoux (2:1)

Grecja

Alpha Ethniki

Marcin Baszczyński (Atromitos Ateny) - poza kadrą w meczu ligowym z Panathinaikosem (0:3)

Marek Saganowski (Atromitos Ateny) - 90 minut w meczu ligowym z Panathinaikosem (0:3)

Arkadiusz Malarz (AE Larisa) - poza kadrą w meczu ligowym z PAOK (2:1)

Marek Zieńczuk (Skoda Xanthi) - do 59. minuty w meczu ligowym z Olympiakosem (0:0)

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - do 60. minuty w meczu ligowym z Larisą (1:2)

Roger Guerreiro (AEK Ateny) - od 70. minuty w meczu ligowym z Panioniosem (1:1)

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - 90 minut w meczu ligowym z Skodą Xanthi (0:0)

Euzebiusz Smolarek (AO Kavala) - 90 minut w meczu ligowym z Ergotelis (1:3)

Łukasz Sosin (AO Kavala) - do 63. minuty w meczu ligowym z Ergotelis (1:3)

Beta Ethniki

Bartosz Tarachulski (Diagóras Ródou) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Ilioúpoli (1:2)

Hiszpania

Jerzy Dudek (Real Madryt) - rezerwowy w meczu ligowym z Atletico Madryt (3:2)

Holandia

Eredivisie

Arkadiusz Radomski (NEC Nijmegen) - 90 minut w meczu ligowym z Feyenoordem (0:0)

Przemysław Tytoń (Roda Kerkrade) - 90 minut w meczu ligowym z Heerenveen (4:2)

Jupiter Leauge

Michał Janota (Excelsior Rotterdam) - nie wystąpił w meczu ligowym z Helmond (1:2)

Luksemburg

Tomasz Gruszczyński (Football 1991 Dudelange) - 90 minut, trzy bramki w meczu ligowym z AS La Jeunesse d'Esch (4:0)

Niemcy

Bundesliga

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Herthą (0:0)

Artur Wichniarek (Hertha Berlin) - rezerwowy w meczu ligowym z Borussią Dortmund (0:0)

Łukasz Piszczek (Hertha Berlin) - 90 minut w meczu ligowym z Borussią Dortmund (0:0)

Tomasz Zdebel (Bayer Leverkusen) - rezerwowy w meczu ligowym z Schalke (2:0)

Jacek Krzynówek (Hannover 96) - poza kadrą w meczu ligowym z Köln (1:4)

Adam Matuszczyk (1. FC Köln) - 90 minut w meczu ligowym z Hannover 96 (4:1)

(4:1)

2. Bundesliga

Łukasz Szukała (Alemannia Aachen) - poza kadrą w meczu ligowym z Augsburg (4:0)

Portugalia

Paweł Kieszek (SC Braga) - rezerwowy w meczu ligowym z Benficą (0:1)

Mateusz Bąk (Maritimo Funchal) - poza kadrą w meczu ligowym z Sportingiem Lizbona (3:2)

Przemysław Kaźmierczak (Vitoria Setubal) - 90 minut w meczu ligowym z Nacional Madeira (2:1)

Rosja

Wojciech Kowalewski (Sibir Nowosybirsk) - 90 minut w meczu ligowym z Spartak Nalczik (0:2)

Rafał Murawski (Rubin Kazań) - 90 minut w meczu ligowym z Terek Grozny (0:0)

Rumunia

Rafał Grzelak (Steaua Bukareszt) - poza kadrą w meczu ligowym z Pandurii (0:0)

Paweł Golański (Steaua Bukareszt) - 90 minut w meczu ligowym z Pandurii (0:0)

Słowacja

Grzegorz Szamotulski (1.FC DAC Dunajská Streda) - rezerwowy w meczu ligowym z MFK Petržalka (1:1)

Szkocja

Artur Boruc (Celtic Glasgow) - 90 minut w meczu ligowym z Kilmarnock (3:1)

Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu ligowym z Kilmarnock (3:1)

Dawid Kucharski (Heart of Midlothian) - poza kadrą w meczu ligowym z Rangers (1:4)

Turcja

Marcin Kuś (Istanbul Büyükşehir) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Bursaspor Kulübü (2:1)

Ukraina

Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) - poza kadrą w meczu ligowym z Arsenał Kijów (3:1)

Włochy

Serie A

Błażej Augustyn (Catania Calcio) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Napoli (0:1)

Serie B

Bartosz Salamon (Brescia Calcio) - poza kadrą w meczu ligowym z Albinoleffe (1:1)

Adam Kokoszka (Empoli) - nie wystąpił w meczu ligowym z Ascoli (1:2)

Łącznie minut: 2237 minut

Średnia ilość minut: 54 minuty 34 sekundy / mecz