Niedosyt w Parmie. Adrian Benedyczak jeszcze poczeka

PAP/EPA / Serena Campanini / Mecz Serie A: Parma Calcio 1913 - Empoli FC

Adrian Benedyczak znalazł się po raz pierwszy w sezonie na ławce rezerwowych Parmy. Zobaczył z niej zakończony remisem 1:1 meczu z Empoli FC. Na debiut w Serie A jeszcze trochę poczeka.

Parma punktowała z trudem po powrocie do ligi włoskiej. Początek sezonu beniaminka zapowiada trudną walkę o utrzymanie. Przed niedzielnym meczem na Stadio Ennio Tardini gospodarze mieli o trzy punkty mniej niż Empoli FC. Także drużyna z Toskanii nie zwyciężała jednak przez trzy ostatnie kolejki i było to hamowanie po obiecującym rozpoczęciu sezonu. Empoli było niepokonane aż przez sześć serii gier.

W tej sytuacji również Empoli grało o przełamanie. W 35. minucie padła bramka samobójcza na 1:0 dla gości po dograniu Emmanuela Gyasiego i strzale Jacopo Fazziniego. Pechowe zagranie Woyo Coulibaly'ego dało Empoli prowadzenie po pierwszej połowie. Parma musiała zastanawiać się w przerwie nad sposobem na doprowadzenie do remisu.

Temperatura mocno podniosła się w końcówce meczu. W 80. minucie pościg Parmy zakończył się powodzeniem, ponieważ Gabriel Charpentier zdobył gola na 1:1 po wejściu na boisko z ławki rezerwowych. Gospodarze chcieli pójść za uderzeniem i niewiele później mieli rzut karny za faul Devisa Vasqueza. Za wykonanie jedenastki zabrał się Ange-Yoan Bonny i zmarnował ją w 84. minucie.

Mateusz Kowalski i Szymon Żurkowski nie znaleźli się w kadrach z powodu poważnych kontuzji. Adrian Benedyczak był po raz pierwszy w sezonie na ławce Parmy, ale trener Fabio Pecchia nie wprowadził go do gry. Dla byłego napastnika Pogoni Szczecin to powrót po wyleczeniu kontuzji.

Parma stanie w następnym meczu przed niełatwym zadaniem, ponieważ wybiera się na wyjazdowy pojedynek z Juventusem. Empoli powróci na własny stadion, a podejmie innego przeciwnika z wysokiej półki - Inter Mediolan.

Parma Calcio 1913 - Empoli FC 1:1 (0:1)
0:1 - Woyo Coulibaly (sam.) 35'
1:1 - Gabriel Charpentier 80'

W 84. minucie Ange-Yoan Bonny (Parma) nie wykorzystał rzutu karnego.

Parma: Zion Suzuki - Woyo Coulibaly, Enrico Del Prato, Botond Balogh, Emanuele Valeri - Adrian Bernabe (85' Drissa Camara) - Dennis Man (46' Gabriel Charpentier), Simon Sohm, Hernani (55' Mandela Keita), Matteo Cancellieri (55' Pontus Almqvist) - Ange-Yoan Bonny (85' Valentin Mihaila)

Empoli: Devis Vasquez - Saba Gogliczidze, Ardian Ismajli, Mattia Viti - Alberto Grassi (79' Luca Marianucci), Emmanuel Gyasi, Giuseppe Pezzella, Jacopo Fazzini (78' Nicolas Haas) - Tino Anjorin (69' Liam Henderson) - Lorenzo Colombo (69' Pietro Pellegri), Ola Solbakken (88' Emmanuel Ekong)

Żółte kartki: Del Prato, Hernani, Vasquez, Balogh, Sohm (Parma) oraz Anjorin, Ismajli, Grassi, Pellegri (Empoli)

Sędzia: Federico La Penna