Internetowi hejterzy poniosą konsekwencje. Namawiali do obrażania Viniciusa

Getty Images /  Maria Gracia Jimenez/Soccrates/Getty Images / Vinicius Junior
Getty Images / Maria Gracia Jimenez/Soccrates/Getty Images / Vinicius Junior

Derby Madrytu pomiędzy Realem i Atletico wywołują bardzo dużo emocji. Przed ostatnim takim spotkaniem w mediach społecznościowych miała miejsce kampania zachęcająca do obrażania Viniciusa Juniora. Sprawa ma swój dalszy ciąg.

Wrześniowy mecz zakończył się remisem 1:1, a rywalizacja musiała zostać przerwana na kilkanaście minut, ponieważ pseudokibice Atletico Madryt rzucali różnymi przedmiotami w bramkarza Realu Madryt.

La Liga złożyła zawiadomienie dotyczące wpisów w mediach społecznościowych, które zachęcały do obrażania Viniciusa Juniora na tle rasistowskim. Teraz hiszpańska policja poinformowała o zatrzymaniu czterech osób.

Aresztowani są podejrzani o podżeganie do nienawiści. Na tym jednak nie koniec sprawy. Niewykluczone są kolejne interwencje służb w związku z tym zdarzeniem.

Boiskowe wydarzenia zeszły po tym meczu na dalszy plan. Po zakończeniu spotkania policja zatrzymała osoby odpowiedzialne za przerwanie zmagań i rzucanie różnych przedmiotów w Thibauta Courtoisa.

Jeden z zatrzymanych miał przy sobie nóż. Wściekłych sympatyków Atletico nie mogli uspokoić nawet Koke i Diego Simeone. Ostatecznie grę wznowiono, a potyczka zakończyła się podziałem punktów.