Liderzy Betclic II ligi nie pękają. Emocje w meczu beniaminków

WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: piłkarze Polonii Bytom

Piłkarze Polonii Bytom i Wieczystej Kraków odnieśli kolejne zwycięstwa w Betclic II lidze. Świt Szczecin okazał się mocniejszy w meczu beniaminków z Rekordem Bielsko-Biała.

Polonia Bytom zwyciężyła po raz 12. z rzędu. Tak rewelacyjna passa gwarantuje zespołowi z województwa śląskiego pozostawanie na pierwszym miejscu w tabeli. W sobotę przeciwnikiem lidera był Hutnik Kraków, który nie upilnował Kamila Wojtyry. Dwa uderzenia tego napastnika zdecydowały o zwycięstwie 2:0. Drużyna z Bytomia jest najbardziej bramkostrzelna w lidze.

Lider ma pięć punktów przewagi nad Wieczystą Kraków, która ma za sobą zwycięstwo 1:0 w trudnym meczu z Chojniczanką. Piłkarze Sławomira Peszki potrzebowali 70 minut na zdobycie decydującego gola. Sposób na pokonanie Damiana Primela znalazł Lisandro Semedo. Chojniczanka broniła się dzielnie, ale ostatecznie wróciła z Krakowa bez jakiegokolwiek punktu.

Dużo działo się w meczu beniaminków w Skolwinie. Świt Szczecin zwyciężył 3:2 z Rekordem Bielsko-Biała, choć przegrywał 0:1 i 1:2. Kolejnego gola dla Rekordu zdobył walczący o koronę króla strzelców Daniel Świderski. Świt odwrócił wynik dwoma strzałami Krzysztofa Ropskiego, którego Tomasz Kafarski wprowadził w przerwie na boisko zamiast Arona Stasiaka. Świt powiększył przewagę w tabeli nad Rekordem z czterech do siedmiu punktów.

Mecz beniaminków to jeden z trzech, w którym wygrała drużyna, która jako pierwsza straciła gola. Podbeskidzie Bielsko-Biała złapało odrobinę rozpędu i pokonało 2:1 Zagłębie II Lubin, a Skra Częstochowa popisała się mocnym finiszem i wygrała 2:1 z Olimpią Grudziądz.