Hiszpania przebiła się przez mur. Już pachniało zaskoczeniem

PAP/EPA / Juan Carlos Caval / Mecz Ligi Narodów: Hiszpania - Dania

Mistrzowie Europy długo mieli problem z przeprowadzeniem skutecznego ataku w meczu Ligi Narodów. Dopiero w 79. minucie Martin Zubimendi pokonał świetnie dysponowanego Kaspera Schmeichela i zapewnił zwycięstwo 1:0 z Danią.

W Murcii drużyna z Hiszpanii zagrała z Danią. Mistrzowie Europy nie chcą hamować po rewelacyjnym w ich wykonaniu turnieju na niemieckich stadionach. W sobotę przeciwnikiem La Roja byli Skandynawowie, którzy w dobrym dniu potrafią być niebezpieczni dla każdej reprezentacji na świecie.

Dania rozpoczęła mecz odważnie i potrafiła utrzymać się na połowie Hiszpanii przy piłce. Tak jakby chciała potwierdzić, że stać ją na sprawienie niespodzianki. Zespół ze Skandynawii sprawdził gospodarzy między innymi dośrodkowaniami ze stałych fragmentów gry.

Hiszpania otrząsnęła się po początkowych harcach przeciwnika i to ona miała pierwszą stuprocentową szansę na gola. Piłka trafiła do doświadczonego Alvaro Moraty. Napastnik dostał bardzo dobre podanie, ale nie zdołał przymierzyć w bramkę strzeżoną przez Kaspera Schmeichela.

Tuż przed przerwą była jeszcze jedna szansa na gola mistrzów Europy. Pedro Porro uruchomił podaniem dotąd mało widocznego Lamine'a Yamala. Kompan z klubu Roberta Lewandowskiego i Wojciecha Szczęsnego poradził sobie w pojedynku biegowym z obrońcą, ale nie zdobył gola. Nie poradził sobie w konfrontacji z Kasperem Schmeichelem.

Hiszpanie zaczęli nieco denerwować się z powodu twardej gry przeciwnika. Mieli pretensje, że sędzia nie gwiżdże przy ostrych starciach, a dodatkowo nie napomina żółtą kartką Duńczyków.

Selekcjoner Hiszpanii zaczął zmieniać jako pierwszy po nieco ponad godzinie. Postanowił wprowadzić Mikela Merino oraz Alexa Baenę za Pedriego oraz Mikela Oyarzabala. Była to dobra recenzja meczu, w którym Hiszpania odbijała się od defensywy z Danii, a na boisku i na trybunach rosła frustracja. Tym bardziej, że Kasper Schmeichel poradził sobie w kolejnej sytuacji sam na sam z Alvaro Moratą.

Hiszpania zdobyła prowadzenie w 79. minucie po długich nerwach. Martin Zubimendi strzelił na 1:0 i uszczęśliwił cierpliwych kibiców w Murcii. Źle zachował się jeden z obrońców Danii po dośrodkowaniu Alexa Baeny. W dobrym miejscu znalazł się Martin Zubimendi i to on znalazł metodę na pokonanie Kaspera Schmeichela.

Hiszpania rozegra również następny mecz jako gospodarz, a jej przeciwnikiem będzie Serbia. Z kolei Dania wybierze się do Szwajcarii.

Hiszpania - Dania 1:0 (0:0)
1:0 - Martin Zubimendi 79'

Hiszpania: David Raya - Pedro Porro, Dani Vivian, Aymeric Laporte, Alejandro Grimaldo - Martin Zubimendi, Fabian Ruiz - Pedri (62' Mikel Merino) - Lamine Yamal (90' Sergio Gomez), Alvaro Morata (78' Joselu), Mikel Oyarzabal

Dania: Kasper Schmeichel - Rasmus Kristensen, Jannik Vestergaard, Victor Nelsson - Alexander Bah, Pierre-Emile Hoejbjerg, Morten Hjulmand, Victor Kristiansen - Albert Gronbaek (78' Rasmus Hojlund), Kasper Dolberg (72' Yussuf Poulsen), Christian Eriksen (73' Gustav Isaksen)

Żółte kartki: Raya (Hiszpania)oraz Hjumland, Kristensen, Bah, Nelsson (Dania)

Sędzia: Ivan Kruzliak (Słowacja)