Szybka kontra grupowych rywali Polski. Wystarczyła chwila nieuwagi [WIDEO]

Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: Christie trafia do siatki

Reprezentanci Szkocji zaskoczyli Chorwatów w sobotnim meczu. Goście wyprowadzili kontratak, a drogę do siatki znalazł Ryan Christie.

Z perspektywy polskich kibiców pierwsze sobotnie spotkanie grupie pierwszej dywizji A Ligi Narodów UEFA było dość istotne. Szkoci zdawali sobie sprawę, że w przypadku zwycięstwa zrównają się punktami z Biało-Czerwonymi.

Przyjezdni w dobrym stylu rozpoczęli wyjazdowy mecz z Chorwacją. Od 33. minuty zanosiło się na niespodziankę w Zagrzebiu.

Zawodnicy Zlatko Dalicia zanotowali zaskakującą stratę jeszcze przed linią środkową, a drużyna przeciwna ruszyła z kontratakiem. Następnie w polu karnym nie popisał się Luka Sucić, który fatalnie skiksował, próbując wybić piłkę.

Ryan Christie zdołał oddać skuteczny strzał i pokonał Dominika Livakovicia. Pożar chciał ugasić Duje Caleta-Car. Defensor reprezentacji Chorwacji bezskutecznie interweniował na linii bramkowej.

Na odpowiedź faworytów nie trzeba było czekać zbyt długo. Igor Matanović popisał się celnym, plasowanym uderzeniem. Szkocki bramkarz nawet nie ruszył się z miejsca i musiał wyciągać piłkę z siatki. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Po zmianie stron Andrej Kramarić dał radość gospodarzom. Napastnik zapewnił zwycięstwo 2:1 chorwackiej kadrze.