Betclic 3. liga. Sandecja ucieka rywalom. MKS Kluczbork tuż za liderem

WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Sandecji Nowy Sącz

Sporo dzieje się w rozgrywkach Betclic 3. ligi. Najrówniej gra Sandecja Nowy Sącz, która jest na dobrej drodze do powrotu do 2. ligi. Rozpędza się MKS Kluczbork. Drużyna w tabeli wskoczyła na 2. pozycję.

W grupie I Betclic 3. ligi kolejne zwycięstwo odniósł lider. Unia Skierniewice w najskromniejszych rozmiarach pokonała ma wyjeździe GKS Wikielec, gola zdobywając po rzucie karnym na początku 2. połowy.

Wicelider Wigry Suwałki zgubił dwa punkty remisując z Jagiellonią II Białystok 1:1. Swoje spotkanie z drugą drużyną Wisły Płock przełożyła Legia II Warszawa. Z kolei Warta Sieradz przegrał w Bełchatowie z GKS-em 0:1.

XDrużynaMeczePunktyBramki
1. Unia Skierniewice 12 26 26:15
2. Wigry Suwałki 12 23 19:10
3. Legia II Warszawa 11 20 24:13
4. Warta Sieradz 12 20 21:20

W grupie II tylko punkt zdobył lider. Sokół Kleczew 2:2 zremisował w Kórniku z Kotwicą, mimo że do 75. minuty prowadził 2:0. Przegrał wicelider. Flota wyraźnie złapała zadyszkę, w 12. serii podejmowała Cartusię Kartuzy i uległa rywalom 0:1.

Na 2. miejsce wskoczyli Błękitny Stargard. Zespół 2:1 pokonał trudnego rywala - Pogoń II Szczecin i pokazał, że jest w stanie bić się o awans do Betclic 2. ligi.

1. Sokół Kleczew 12 25 23:16
2. Błękitni Stargard 12 23 25:12
2. Flota Świnoujście 12 21 18:14
4. Unia Swarzędz 12 20 24:18

W grupie III przełożone zostały mecze lidera Śląska II Wrocław i wicelidera Miedzi II Legnica. Okazji do odrobieni części strat nie zmarnował MKS Kluczbork, który w 12. serii 4:1 pokonał Ślęzę Wrocław i plasuje się tuż za liderem.

Dystansu do czołówki nie traci Warta Gorzów Wlkp. Zespół po małym kryzysie złapał drugi oddech i 3:1 ograł na wyjeździe Odrę Bytom Odrzański.

1. Śląsk II Wrocław 11 26 26:7
2. MKS Kluczbork 12 26 27:11
3. Warta Gorzów Wlkp. 12 23 23:17
4. Miedź II Legnica 11 23 24:19

Spadkowicz z 2. ligi Sandecja Nowy Sącz jest na dobrej drodze do awansu. W 12. serii zespół odniósł kolejne zwycięstwo, w Chełmie z Chełmianką 2:1. Goście niemal do końca walczyli o wygraną. Decydujący cios zadali w 89. minucie.

Straty zaliczyły kolejne zespoły. Siarka Tarnobrzeg w sobotę rozgrywała mecz w Pucharze Polski z Wisłą Kraków. Potyczkę ligową zagrała wcześniej i 1:3 uległa Wiślanom Skawina.

Tylko zremisowało Podhale. Nowotarżanie podzielili się punktami (2:2) z Koroną II Kielce. Z kolei Star Starachowice uległ 0:2 KS Wiązownica.

1. Sandecja Nowy Sącz 12 29 26:10
2. Siarka Tarnobrzeg 12 25 21:11
3. Podhale Nowy Targ 12 23 21:16
4. Star Starachowice 12 22 28:14