Polak zatrzymał PSG. Tak oceniły go francuskie media

Getty Images /  Massimo Insabato/Archivio Massimo Insabato/Mondadori Portfolio via Getty Images) / Marcin Bulka
Getty Images / Massimo Insabato/Archivio Massimo Insabato/Mondadori Portfolio via Getty Images) / Marcin Bulka

Marcin Bułka zanotował kilka dobrych interwencji w meczu między OGC Nice a PSG. Reprezentant Polski zebrał pochlebne opinie we francuskich mediach, chociaż niektóre redakcje wskazały kilka mankamentów w jego grze.

OGC Nice zremisowało przed własną publicznością 1:1 z Paris Saint-Germain w meczu 7. kolejki Ligue 1. Gospodarze objęli prowadzenie po strzale Aliego Abdiego w 38. minucie. Do wyrównania doprowadził Nuno Mendes w 52. minucie.

Portugalczyk pokonał stojącego w bramce OGC Nice Marcina Bułkę płaskim strzałem zza pola karnego. Jego uderzenie co prawda nie było zbyt mocne, jednak piłka odbiła się od jednego z obrońców gospodarzy i nieco zmieniła kierunek. Zaskoczyło to polskiego golkipera, który nie zdążył z interwencją.

W innych sytuacjach Bułka zachowywał się bez zarzutu i obronił kilka groźnych strzałów PSG zza pola karnego. Był jednym z najlepiej ocenionych piłkarzy swojego zespołu. Tak jego grę podsumowały francuskie media.

Serwis Foot Mercato przyznał mu "6-tkę" w 10-punktowej skali. Wyższą ocenę otrzymało tylko trzech piłkarzy zespołu z Nicei. "W 27. minucie został uratowany przed utratą gola przez Ndayishimiye, który wybił piłkę przed linią bramkową. W 37. minucie świetnie sparował strzał z woleja Nuno Mendesa. W drugiej połowie dobrze obronił uderzenie Dembele, ale później skapitulował i został pokonany przez Nuno Mendesa. W dalszej części spotkania dobrze zachował się przy próbach Barcoli i Dembele" - podsumowują redaktorzy portalu.

Jeszcze wyższą notę Bułka otrzymał od serwisu maxifoot.fr, który nagrodził jego grę "siódemką". Lepiej oceniono tylko Tanguya Ndombele. "Udany mecz polskiego bramkarza przeciwko swojemu byłemu klubowi. W dobrym stylu obronił osiem sytuacji, nie pozwalając PSG na zdobycie więcej niż jednej bramki" - czytamy.

Surowszy w ocenach dla Polaka jest serwis nicematin.com. Jego redaktorzy przyznali mu "piątkę", co uargumentowali m.in. problemami Bułki w grze na przedpolu. "Biorąc pod uwagę jego umiejętności, powinien lepiej radzić sobie z piąstkowaniem i rozgrywaniem piłki. Ale przede wszystkim bramkarz musi czuć się komfortowo na linii, a to Bułka pokazał w kilku sytuacjach" - podsumowano.

Przypomnijmy, że Bułka był piłkarzem PSG w latach 2020-2022. Mecz przeciwko jego byłej drużynie był dziewiątym występem Polaka w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach. Puścił on w nich 12 bramek i dwa razy zachowywał czyste konto.