Ligue 1. Sensacyjna przegrana Olympique Marsylia

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / RC Strasbourg Alsace / Na zdjęciu: RC Strasbourg Alsace sensacyjnie pokonał Olympique Marsylia

Olympique Marsylia przegrał na wyjeździe z RC Strasbourg Alsace 0:1 i tym samym stracił dystans do prowadzących w Ligue 1 Paris Saint-Germain oraz AS Monaco.

Niedzielne granie w 6. kolejce Ligue 1 rozpoczęło się w Tuluzie. Gospodarze jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa wyszli na prowadzenie w rywalizacji z Olympique Lyon, ale nie cieszyli się nim zbyt długo. Co więcej, w piątej minucie doliczonego czasu to rywale zdobyli zwycięską bramkę.

Historii nie było w starciu Angers SCO - Stade de Reims. Goście byli zespołem zdecydowanie lepszym, wygrali zasłużenie, a drużynę Angers stać było wyłącznie na gola honorowego w samej końcówce.

Pluć w brodę mogą sobie piłkarze FC Nantes. Prowadzili już 2:0 z Saint-Etienne, ale w dziesięć minut dali sobie strzelić dwa gole i ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem.

Na koniec miała miejsce największa sensacja. Tydzień temu Olympique Marsylia w dramatycznych okolicznościach wygrał w Lyonie mimo gry niemal przez cały mecz w dziesiątkę, a teraz OM przegrał na wyjeździe z RC Strasbourg Alsace 0:1.

Wyniki niedzielnych meczów Ligue 1:

Toulouse FC - Olympique Lyon 1:2 (1:1) 1:0 Yann Gboho 14' 1:1 Rasmus Nicolaisen 28' 1:2 Malick Fofana 90+5'

Angers SCO - Stade de Reims 1:3 (0:2) 0:1 Keito Nakamura 9' 0:2 Junja Ito 25' 0:3 Marshall Munetsi 79' 1:3 Zinedine Ferhat 84'

FC Nantes - AS Saint-Etienne 2:2 (1:0) 1:0 Johann Lepenant 10' 2:0 Sorba Thomas 50' 2:1 Ibrahim Sissoko 57' 2:2 Ibrahim Sissoko (k.) 67'

RC Strasbourg Alsace - Olympique Marsylia 1:0 (1:0) 1:0 Diego Moreira 40'