Absolutne szaleństwo w Lyonie. Hit dla Olympique Marsylia

Getty Images / Eurasia Sport Images / Na zdjęciu: Alexandre Lacazette

Olympique Lyon po absolutnie szalonym meczu przegrał na własnym boisku z Olympique Marsylia 2:3. Goście grali o jednego zawodnika mniej przez praktycznie całe spotkanie, a zwycięstwo zapewnili sobie w ostatniej minucie doliczonego czasu.

Taki mecz nie zdarza się często. To było coś nieprawdopodobnego. Olympique Lyon miał wszystko w swoich rękach, bo - ujmijmy sprawę w ten sposób - można sobie wyobrazić gorszy start niż gra o jednego zawodnika więcej od 5. minuty.

Tymczasem Leonardo Balerdi udał się pod prysznic chwilę po rozpoczęciu spotkania w konsekwencji dwóch żółtych kartek. I Olympique Marsylia miał problem. Można ustalać taktykę, a przez jedno nieodpowiedzialne zachowanie swojego kapitana (!) wszystko bierze w łeb. To znaczy, tak się wydawało.

Na domiar złego w doliczonym czasie do pierwszej połowy sędzia po wideoweryfikacji podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Alexandre Lacazette, ale jego uderzenie w świetnym stylu obronił Geronimo Rulli.

W końcu jednak gospodarzom udało się przełamać defensywę przeciwnika i po dośrodkowaniu z prawej strony precyzyjną główką popisał się Duje Caleta-Car. Nic lepszego nie mogło się przytrafić? Tak się wydawało. Moment gapiostwa w defensywie sprawił bowiem, że w sytuacji sam na sam z Lucasem Perrim znalazł się Pol Lirola i pewnym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

A to był dopiero początek emocji, bo to, co wydarzyło się w końcówce przeszło ludzkie pojęcie. W 82. minucie Ulisses Garcia dał gościom prowadzenie, natomiast doliczony czas to już istny kosmos. Najpierw wyrównał Rayan Cherki, a dosłownie po chwili kapitalnym strzałem z szesnastu metrów popisał się Amine Harit i ostatecznie komplet punktów pojechał do Marsylii.

Olympique Lyon - Olympique Marsylia 2:3 (0:0)
1:0 Duje Caleta-Car 53'
1:1 Pol Lirola 69'
1:2 Ulisses Garcia 82'
2:2 Rayan Cherki 90+3'
2:3 Amine Harit 90+5'