Przebudzenie Polaka w Niemczech. Miał udział w zwycięstwie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki /  Na zdjęciu: Bartłomiej Wdowik
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Bartłomiej Wdowik

Bartłomiej Wdowik dołożył cegiełkę do wygranej Hannoveru 96 z FC Kaiserslautern (3:1). Defensor asystował przy jednej z bramek.

W pierwszej połowie gospodarze wypracowali sobie jednobramkową przewagę. Hyun-ju Lee odnalazł się w polu karnym i po dwóch próbach wpakował piłkę do siatki. Z kolei Ragnar Ache dał radość rywalom po zmianie stron.

Bartłomiej Wdowik mógł wpisać się na listę strzelców w 72. minucie, kiedy w swoim stylu przymierzył z rzutu wolnego. Bramkarz FC Kaiserslautern wyciągnął się jak struna, by sparować piłkę do boku.

Po chwili Wdowik wykonał rzut rożny. Jednokrotny reprezentant Polski dośrodkował w kierunku Maxa Christiansena, który strzałem głową pokonał golkipera. W doliczonym czasie swoją obecność na murawie zaznaczył też Thaddaus-Monju Momuluh.

Hannover 96 odniósł przekonujące zwycięstwo 3:1 nad FC Kaiserslautern. Zespół Polaka jest wiceliderem tabeli 2. Bundesligi.

Wdowik zapisał na swoim koncie pierwszą asystę w tym sezonie i kończył mecz z żółtą kartką. Wygląda na to, że wypożyczenie z SC Braga do Hannoveru wyszło na dobre lewemu obrońcy.

Hannover 96 - 1.FC Kaiserslautern 3:1 (1:0) 1:0 - Hyun-ju Lee 6' 1:1 - Ragnar Ache 56' 2:1 - Max Christiansen 73' 3:1 - Thaddaus-Monju Momuluh 90+5'