Z nieba do piekła Motoru w Warszawie. Szalona pierwsza połowa [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / CANALPLUS_SPORT / Z nieba do piekła Motoru w Warszawie
Twitter / CANALPLUS_SPORT / Z nieba do piekła Motoru w Warszawie

Motor Lublin miał w niedzielę niełatwą przeprawę na stadionie przy Łazienkowskiej w Warszawie. Mimo to do pewnego momentu pierwszej połowy wszystko układało się po myśli beniaminka. Jednak tylko do czasu.

W tym sezonie Motor Lublin pokazał już kilka razy, że umie grać ciekawy futbol. Jednak w niedzielę ekipa z Lubelszczyzny miała bardzo trudne zadanie, bo pojechała na spotkanie wyjazdowe z Legią Warszawa.

Takie starcia zawsze są trudne dla drużyny przyjezdnej, choć akurat w przypadku Motoru rozpoczęło się naprawdę dobrze. Wszystko przez to, że już w dziewiątej minucie do siatki trafił Sebastian Rudol.

Obrońca beniaminka oddał świetny strzał głową po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu i przez jakiś czas na Łazienkowskiej pachniało niespodzianką. Legia szybko mogła wyrównać, bo kilka minut później do rzutu karnego podszedł Tomas Pekhart. Jednak jego uderzenie bardzo pewnie obronił Ivan Brkić.

Wtedy wydawało się, że chorwacki bramkarz będzie ostoją beniaminka na resztę tego spotkania. Po kwadransie jednak golkiper popełnił dość prosty błąd, dzięki czemu do siatki na 1:1 trafił Bartosz Kapustka, a Legia nie chciała się zatrzymywać.

Gospodarze jeszcze przed przerwą zdołali objąć prowadzenie, a to też dzięki temu, że mieli kolejny rzut karny. Tym razem do "wapna" podszedł Paweł Wszołek i pokonał bramkarza. Ogromnym pechowcem w tej połowie okazał się Paweł Stolarski, który sprokurował dwa rzuty karne.