Ennali przyćmił Bogusza. Świetna akcja byłego piłkarza Górnika! [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Major League Soccer / Gol Ennaliego
Twitter / Major League Soccer / Gol Ennaliego

Lawrence Ennali w połowie lipca przeszedł z Górnika Zabrze do Houston Dynamo. Skrzydłowy popisał się efektowną akcją w meczu ligowym, którą zwieńczył zdobyciem bramki.

Były piłkarz Górnika Zabrze zadebiutował w nowych barwach w spotkaniu z Toronto FC (0:1). Lawrence Ennali rozpoczął starcie na ławce rezerwowych, a na boisko wszedł w 60. minucie rywalizacji.

Jeszcze krócej przebywał na murawie w meczu z Los Angeles FC, a więc z klubem, w którym występuje Mateusz Bogusz. Polski zawodnik rozpoczął niedzielną potyczkę w wyjściowym składzie swojej drużyny.

Ennali bardzo dobrze wykorzystał szansę daną od trenera. W 71. minucie otrzymał prostopadłe podanie z głębi pola i pokazał to, z czego znany jest kibicom Ekstraklasy. Zademonstrował swoją imponującą szybkość i wszedł przed ostatniego obrońcę.

Nie miał też żadnych problemów z oszukaniem bramkarza, któremu pozostawało tylko obserwować, jak 22-latek umieszcza piłkę w pustej bramce. Tym samym ustalił wynik spotkania na 2:0.

Houston Dynamo zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli Major League Soccer, a Los Angeles FC jest wiceliderem. Kontrakt Ennaliego z amerykańskim klubem obowiązuje do 31 grudnia 2026 roku.