Szalony zwrot akcji w meczu Napoli. Nastolatek z Polski pokazał się w Serie A

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Cesare Abbate / Mecz Serie A: SSC Napoli - Parma
PAP/EPA / Cesare Abbate / Mecz Serie A: SSC Napoli - Parma

Drużyna Antonio Conte przegrywała z Parmą aż do końca podstawowego czasu, ale były jeszcze doliczone minuty. W nich Napoli odwróciło wynik na 2:1. W pokonanym zespole pokazał się Mateusz Kowalski.

Podopieczni Antonio Conte próbują nabrać rozpędu i zacząć liczyć się w grze przynajmniej o powrót do Ligi Mistrzów. W sobotnim meczu przeciwko Parmie drużyna mogła już liczyć na Romelu Lukaku, którego sprowadziła w tym tygodniu z Chelsea FC. Belg wszedł na boisko po nieco ponad godzinie jako zmiennik Giacomo Raspadorego.

Beniaminek zdobył prowadzenie 1:0 na Stadio Diego Armando Maradona w 19. minucie. Za wykonanie rzutu karnego zabrał się Ange-Yoan Bonny i oddał strzał w środek bramki po zmyleniu Alexa Mereta. Parma mogła bronić wyniku w Neapolu i robiła to z powodzeniem do końca podstawowego czasu. Nawet w dziesięciu, i z zawodnikiem z pola w bramce, ponieważ w 75. minucie bramkarz Zjon Suzuki zobaczył czerwoną kartkę po zderzeniu z przeciwnikiem poza własnym polem karnym.

Bramka na 1:1 Romelu Lukaku padła już w doliczonym czasie. Nie była ona końcem, a początkiem zwrotu akcji. Sędzia nie kwapił się z zakończeniem meczu ku rozpaczy Parmy. Z kolei Azzurri nabrali wiatru w żagle i zdążyli zdobyć jeszcze zwycięskiego gola na 2:1 Zambo Anguissy.

W podstawowym składzie Parmy zagrał Mateusz Kowalski, którego zmiennikiem w 57. minucie był Pontus Almqvist. Daniel Mikołajewski pozostał na ławce rezerwowych, a Adrian Benedyczak nie gra z powodu kontuzji.

W sobotę wieczorem został rozegrany również mecz pucharowiczów i całkiem sporo się w nim wydarzyło. Po pierwszej połowie AC Milan prowadził z Lazio w Rzymie 1:0 dzięki strzałowi Strahinji Pavlovicia.

Bianconcelesti podnieśli się w przedostatnim kwadransie i odwrócili wynik 0:1 na 2:1. Głównie za sprawą bocznego obrońcy Nuno Tavaresa, który asystował przy golach Valentina Castellanosa oraz Boulaye'a Dii. AC Milan tak tego nie pozostawił i doprowadził do remisu 2:2 uderzeniem Rafaela Leao w 73. minucie. Hit zakończył się właśnie podziałem punktów.

3. kolejka Serie A:

SSC Napoli - Parma Calcio 1913 2:1 (0:1) 0:1 - Ange-Yoan Bonny (k.) 19' 1:1 - Romelu Lukaku 90' 2:1 - Andre-Franck Zambo Anguissa 90'

Lazio - AC Milan 2:2 (0:1) 0:1 - Strahinja Pavlović 8' 1:1 - Valentin Castellanos 62' 2:1 - Boulaye Dia 66' 2:2 - Rafael Leao 73'